Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleRozbito grupę przestępczą produkującą nielegalny tytoń. Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób [ZDJĘCIA, WIDEO]
KAS BYDGOSZCZ
21.05.2021 | 09:29

Rozbito grupę przestępczą produkującą nielegalny tytoń. Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Mundurowi podczas wspólnej akcji zabezpieczyli także 4 samochody, które służyły do transportu tytoniu, a także zatrzymali 6 osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej wykryli i zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na 7,5 miliona złotych.

Wspólna akcja kujawsko-pomorskiej KAS i Straży Granicznej miała miejsce na terenie województwa mazowieckiego. Tam służby natrafiły na miejsce nielegalnego magazynowania, przetwarzania i konfekcjonowania tytoniu. W ostatnich dniach „fabryka” została zlikwidowana.

Do magazynów KAS trafiło blisko 11 ton suszu tytoniowego, ponad 1300 kg tytoniu do palenia, 26 tys. sztuk papierosów oraz maszyna do cięcia tytoniu. Mundurowi podczas wspólnej akcji zabezpieczyli także 4 samochody, które służyły do transportu tytoniu, a także zatrzymali 6 osób zamieszanych w nielegalny proceder – informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. I dodaje, że gdyby tytoń i papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby 7,5 mln złotych.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści