Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 3 • L 2
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozbój na Błoniu. Jego sprawca szybko wpadł w ręce policji
rozbój Bydgoszcz
09.02.2021 | 11:40

Rozbój na Błoniu. Jego sprawca szybko wpadł w ręce policji

Na zdjęciu: 19-letni sprawca rozboju przy ulicy Schulza wpadł w ręce policji na drugi dzień po dokonaniu przestępstwa.

Fot. KWP Bydgoszcz

W piątek, 5 lutego na Błoniu, przy ulicy Schulza doszło do rozboju. 19-latek próbował ukraść telefon komórkowy 14-latkowi, a ostatecznie go zniszczył. Sprawca przestępstwa został zatrzymany na drugi dzień, dzięki czujności będącego w czasie wolnym od służby zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie.

W piątkowy wieczór dyżurny policji na Błoniu otrzymał informację o kradzieży rozbójniczej, do której doszło przy ulicy ks. Schulza. Kilka minut później do komisariatu przyszedł sam pokrzywdzony – 14-letni chłopak.

Z jego relacji wynikało, że nieznany mu mężczyzna zaczepił go, z prośbą o możliwość skorzystania z telefonu komórkowego. 14-latek zaproponował rozmowę przez głośnik. Wówczas sprawca wyrwał telefon z rąk pokrzywdzonego, po czym zaczął odchodzić. Mężczyzna nie chciał oddać telefonu, odgrażał się użyciem przemocy. Nieustępliwość pokrzywdzonego spowodowała, że sprawca rzucił telefonem w jego kierunku. Niestety telefon został uszkodzony – opisuje zdarzenie kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Błonia. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać i analizować zapisy monitoringu z kamer znajdujących się pobliżu miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że zarejestrowały one wizerunek sprawcy, który był dosyć charakterystycznie ubrany. Jego wizerunek został przekazany patrolom, a w międzyczasie nastąpiło sprawdzenie pobliskich ulic. Niestety sprawca rozboju nie został znaleziony.

Następnego dnia (sobota, 6 lutego) przed południem, zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie, który dzień wcześniej nadzorował zdarzenie związane z kradzieżą rozbójniczą, jadąc samochodem w czasie wolnym od służby zauważył podejrzewanego przy ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy.

Funkcjonariusz, stojąc na światłach przy skrzyżowaniu ulic Sułkowskiego i Chodkiewicza, zauważył czterech mężczyzn, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. W jednym z nich, po charakterystycznym ubiorze, rozpoznał sprawcę kradzieży rozbójniczej. O tym fakcie natychmiast powiadomił swojego przełożonego oraz dyżurnego z bydgoskiego Śródmieścia. Do pomocy zostały mu wysłane patrole – relacjonuje kom. Słomski.


CZYTAJ TAKŻE: Akcja policji przy rondzie Maczka. Funkcjonariusze znaleźli 6 kilogramów amfetaminy zakopane w ziemi!


Podejrzewany zdążył wsiąść do autobusu miejskiego na pobliskim przystanku. Policjant, będąc w stałym kontakcie ze swoimi kolegami, ruszył za autobusem. Mundurowi zatrzymali pojazd na przystanku przy ulicy Królowej Jadwigi. Następnie weszli do środka i zatrzymali podejrzewanego. 19-latek został dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam śledczy, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści