[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Rozbój na osiedlu Leśnym. Sprawcy zostali zatrzymani

Dodano: 03.11.2020 | 13:03

Na zdjęciu: Do rozboju doszło na ulicy Dwernickiego.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło na osiedlu Leśnym. Napastnicy zaatakowali bydgoszczanina i zabrali mu telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (31 października) w godzinach wieczornych na ulicy Dwernickiego. – Wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o rozboju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został uderzony w twarz i okradziony z telefonu komórkowego – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy. Napadnięty mężczyzna dodał, że dwaj sprawcy oddalili się w kierunku ulicy Gdańskiej. W celu znalezienia sprawców, zatrzymał on do pomocy kierowcę jednego z pojazdów. Następnie razem ruszyli oni za napastnikami – pokrzywdzony relacjonował dyżurnemu ich położenie.


ZOBACZ WYJĄTKOWY FILM O OSIEDLU LEŚNYM


Na wskazaną przez mężczyznę ulicę natychmiast został skierowany patrol policji. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego i świadków. – Pokrzywdzony wskazał idących w kierunku ulicy Kamiennej dwóch mężczyzn. Mundurowi zatrzymali ich. Jeden z nich w trakcie interwencji wyrzucił z kieszeni skradziony telefon. 30 i 27-latek zostali przewiezieni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam okazało się, że są nietrzeźwi. Następnie trafili do policyjnego aresztu – dodaje kom. Słomski.

Wczoraj (2 listopada) obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty dotyczące rozboju. Po ich przesłuchaniu prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozbój na osiedlu Leśnym. Sprawcy zostali zatrzymani
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments