Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbój na Szwederowie. Sprawcy ukradli… pączki i drożdżówki [WIDEO]

Dodano: 15.11.2023 | 15:35

Na zdjęciu: Dla dwóch mężczyzn była to już kolejna kradzież.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za usiłowanie włamania do cukierni oraz rozbój na jej pracowniku. Łupem napastników padły drożdżówki i pączki. Decyzją prokuratora, następne trzy miesiące spędzą tymczasowo w areszcie.

W poniedziałek rano (13 listopada) policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali skierowani na interwencję do jednej z cukierni na ulicy Nowodworskiej. – Według osoby zgłaszającej, dwaj mężczyźni mieli wejść na zaplecze, chcąc ukraść wartościowe przedmioty. Na ich drodze stanął jeden z pracowników, uniemożliwiając im przestępcze zamiary. Niestety został on pobity przez napastników, którzy następnie ukradli dwie blachy z drożdżówkami i pączkami, warte niecałe 50 złotych – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

Jak można zobaczyć na nagraniu, większość pośpiesznie słodkości i tak spadła na ziemie, wywołując konsternacje wśród przestępców. Jeden z nich miał też rozerwane ubranie.

Skierowani na miejsce policjanci z patrolu oraz dzielnicowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. W pobliskich krzakach zauważyli ukrywającego się mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego z agresorów. 53-latek został zatrzymany, a po dwóch godzinach wpadł jego 38-letni wspólnik. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju oraz usiłowania włamania. Czynów tych dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa i po uprzednim odbyciu kary pozbawienia wolności, przez co grozi im wieloletnia odsiadka.

Wczoraj (14 listopada) sąd tymczasowo aresztował obu bydgoszczan na najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysio
Rysio
3 miesięcy temu

Hahah to jest jeszcze lepsze jak ten most pomorski

Wojtek
Wojtek
3 miesięcy temu

Geniusze zbrodni 🙂