Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 1
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozbójnicy z Bydgoszczy zatrzymani. Dokonali dwóch napadów na sklepy
rozbój Bydgoszcz
21.02.2020 | 13:08

Rozbójnicy z Bydgoszczy zatrzymani. Dokonali dwóch napadów na sklepy

Na zdjęciu: Jeden z mężczyzn, który napadł na sklep na osiedlu Leśnym.

Fot. KWP Bydgoszcz

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj bydgoszczanie, którzy wspólnie dokonali rozboju na ekspedientce sklepu przy ulicy Kasztanowej. Młodszy z nich odpowie również za usiłowanie rozboju przy ulicy Nakielskiej, a starszy – za posiadanie ponad stu gramów haszyszu.

Jak informuje bydgoska policja, dzięki „żmudnej i wnikliwej pracy kryminalnych” udało się zatrzymać dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w ubiegły piątek, 14 lutego, około godziny 17.35 w sklepie przy ulicy Kasztanowej na osiedlu Leśnym.

Sprawcy, używając gazu doprowadzili do stanu bezbronności ekspedientkę, po czym ukradli kasetkę z pieniędzmi – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz. Z ustaleń policjantów wynikało, że za przestępstwem stoją dwaj mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 31 i 33 lat. Okazało się również, że młodszy z napastników kilka dni wcześniej usiłował dokonać rozboju w sklepie przy ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy.

Tam sprawca użył wobec ekspedientki gazu, jednak nie zdołał ukraść pieniędzy – informuje podkom. Kowalska. I dodaje, że kobieta obroniła się przed napastnikiem. Zatrzymanie obu mężczyzn było kwestią czasu – doszło do niego we wtorek, 18 lutego.

To nie koniec – podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka policjanci ujawnili, że przechowywał on ponad 100 gramów haszyszu. Decyzją sądu, w czwartek 20 stycznia sąd aresztował obu bydgoszczan na trzy miesiące.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści