Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozbójnicy zatrzymani przez bydgoskich policjantów. Jeden z nich ukrywał się u babci
15.07.2016 | 13:43

Rozbójnicy zatrzymani przez bydgoskich policjantów. Jeden z nich ukrywał się u babci

Mężczyźni w czerwcu napadli na bydgoszczanina.

Na zdjęciu: Mężczyźni trafili na miesiąc do aresztu.

Fot. freeimages

Po kilkunastu dniach śledztwa policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w czerwcu napadli na bydgoszczanina. Jeden z nich, aby uniknąć konsekwencji, ukrywał się u swojej babci.

W nocy 26 czerwca na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy dwóch mężczyzn napadło na bydgoszczanina i zabrało mu portfel oraz zniszczyło wart blisko 3000 złotych telefon.

Pokrzywdzony natychmiast zgłosił ten fakt policji. Zidentyfikował napastników, gdyż poznał ich kilka godzin wcześniej i pił z nimi piwo. Funkcjonariusze, którzy zajmowali się sprawą dotarli do jednej ze stacji benzynowych, gdzie na monitoringu rozpoznali sprawców. Byli oni dobrzy znani kryminalnym, a za zrobione zakupy zapłacili skradzioną kartą bankomatową.

W piątek, 8 lipca policjanci namierzyli i zatrzymali jednego z nich. 23-latek usłyszał zarzuty rozboju, zmuszenia przemocą do określonego zachowania, uszkodzenia mienia, a także kradzieży. Decyzją sądu został aresztowany na miesiąc. Drugi z mężczyzn został złapany 12 lipca. Jak informują policjanci, poszukiwany ukrywał się u babci na terenie gminy Koronowo. Usłyszał trzy zarzuty – rozboju, zmuszenia przemocą do określonego zachowania oraz uszkodzenia mienia – i również został aresztowany na miesiąc. Teraz mężczyźni będą odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści