Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRozbójnicy ze Szwederowa aresztowani na trzy miesiące
11.05.2017 | 12:47

Rozbójnicy ze Szwederowa aresztowani na trzy miesiące

Szybkie działanie policjantów doprowadziło do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju.

Na zdjęciu: Jeden ze sprawców rozboju.

Fot. Policja.

Do trzech rozbojów doszło na bydgoskim Szwederowie. Szybkie działania policjantów i zabezpieczony materiał dowodowy pozwoliły już następnego dnia wytypować sprawców tych zdarzeń. Dwaj z nich zostali zatrzymani. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Teraz policjanci dążą do zatrzymania pozostałych napastników.

Wszystko zaczęło się od rozboju na ul. Lenartowicza w Bydgoszczy, gdzie czterej sprawcy zaatakowali mężczyznę. Bijąc pięściami i kopiąc po całym ciele zabrali mu plecak z zawartością: słuchawkami do telefonu oraz pojemnikiem na żywność, powodując szkodę o łącznej wartości 90 zł. Na tym jednak nie poprzestali. Chwilę później na tej samej ulicy upatrzyli sobie kolejną ofiarę. Trzymając za bluzę pokrzywdzonego zażądali od niego wydania telefonu komórkowego. W pewnym momencie mężczyzna zdołał się wyswobodzić i uciec napastnikom.

Kilka godzin później sprawcy pojawili się w jednym z osiedlowych sklepów przy ul. Leszczyńskiego i wykorzystując nieuwagę właścicielki ukradli stojącą na ladzie kasę fiskalną. Jej wartość pokrzywdzona określiła na kwotę 1200 złotych. Z kolei tuż po 22.00 na jednej z plebanii na Szwederowie pojawił się mężczyzna, który grożąc nożem mieszkającemu tam księdzu zażądał od niego wydania pieniędzy, zegarka oraz telefonu. Po otrzymaniu pieniędzy napastnik opuścił plebanię.

Zawiadomieni o tych zdarzeniach policjanci z komisariatu na Szwederowie oraz bydgoskiej komendy natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Stało się to już następnego dnia. Wśród dwóch zatrzymanych był także 33-letni bydgoszczanin – sprawca rozboju na plebanii z użyciem niebezpiecznego narzędzia, który zdążył wyjechać z Bydgoszczy. Został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych w Kutnie. Drugi z zatrzymanych mężczyzn to 25-letni mieszkaniec naszego miasta. Obaj trafili po policyjnego aresztu. Po przedstawieniu im przez prokuratora zarzutów dotyczących dokonania dwóch rozbojów oraz kradzieży, a w przypadku starszego z nich również za rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, podejrzani trafili przed oblicze sądu. Ten po zapoznaniu z materiałami sprawy przychylił się do wniosku policjantów i oskarżyciela i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Zarówno 33-latek jak i jego o 8 lat młodszy kolega będą odpowiadać za popełnione czyny w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę pozbawienia wolności za tego typu przestępstwa. Sąd zatem może orzec wobec nich karę wyższą o połowę jej górnej granicy.

Teraz policjanci dążą do zatrzymania pozostałych sprawców opisywanych przestępstw.


Podobne wpisy

Powiązane treści