Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbudowa ulicy Słonecznej w Osielsku. Zamknięto skrzyżowanie

Dodano: 24.05.2023 | 10:06

Na zdjęciu: W związku z prowadzonymi pracami zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Kolonijnej i Słonecznej

Fot. IN

Trwa rozbudowa ulicy Słonecznej w Osielsku. Z tego powodu niedawno zamknięto skrzyżowanie z ulicą Kolonijną.

Zakres zadania obejmuje przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowania ul. Kolonijnej z ul. Słoneczną , wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, chodników, zjazdów i poboczy. Ponadto przedmiot inwestycji obejmuje budowę 21 latarni (z czego: wymiana 12 istniejących latarni oraz budowa 9 nowych latarni). Pomyślano też o odwodnieniu. To jednak nie wszystko. Inwestycja zawiera też budowę wlotu ul. Wakacyjnej oraz budowę rurociągu odwodnieniowego w ciągu ulicy Jana Pawła II, Marsowa, Opalowa i Księżycowa. W obrębie skrzyżowania ul. Kolonijnej z ul. Jana Pawła II przebudowana zostanie sieć wodociągowa.

Zamknięte skrzyżowanie

W związku z prowadzonymi pracami zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Kolonijnej i Słonecznej. Jak informuje Urząd Gminy w Osielsku objazd do ul. Bydgoskiej został poprowadzony ul. Jana Pawła II i dalej Al. Mickiewicza. Do ul. Słonecznej można dojechać za pośrednictwem ul. Jana Pawła II i Księżycowej.

Kiedy zakończenie prac?

– Umowa na to zadanie została podpisana 22 lipca 2022 roku – wyjaśnia Adam Biegański Główny specjalista ds. dróg Urzędu Gminy w Osielsku. – Umowny termin zakończenia robót to 31 lipca 2023 roku. Wartość zadania wynosi 11 mln 471 tys. zł brutto – dodaje Adam Biegański.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Ta budowa to męczarnia dla mieszkańców. zwożą na ulice Wakacyjną wykopany piasek z budowy, resztki krawężników, sfrezowany asfalt. Robią wielkie hałdy żeby później to wywieźć. W pobliżu bajoro, użytek ekologiczny, ostoja zwierząt, gniazdo łabędzi, kawałek dalej żurawi i kaczek. Ciężkie samochody ciężarowe, koparki które jeżdżą kolo domków jednorodzinnych jeżdżą bardzo szybko, zostawiajac za sobą tumany kurzu. A wystarczy jechać nie 50km/h a np 20km/h Wszystko wlatuje do domów, auta i okna można myć codziennie, po jednym dniu całe są w kurzu. Z tego co mówią sąsiedzi telefony do gminy były wykonywane. Wiadomo jest budowa, trzeba to przetrwać bo będzie lepiej,… Czytaj więcej »

Mieszkanka MParku
Mieszkanka MParku
1 rok temu

Zdecydowane poparcie dla wcześniejszego komentarza. Mam nadzieję, że wreszcie większość mieszkańców naszego malego osiedla upomni się o poszanowanie dla naszego spokoju i komfortu życia. Trudno naprawdę zrozumieć w jakim celu wszystkie najcięższe maszyny i auta pracowników jeżdżą po kilkaset razy w tę i z powrotem wzdłuż naszych ogrodzeń wzbijając tumany piasku i wywołując potężne drgania naszych niewielkich, nie do końca jeszcze osiadłych budynków oraz pogłębiające się spękania ścian. Z całą pewnością należy pomyśleć o wystąpieniu z roszczeniami o odszkodowania za wielomiesięczne uciążliwości. Jak wspomniał poprzedni komentujący, skandalem jest urządzenie swojego rodzaju parkingu dla maszyn i składowiska dla hałd piachu i… Czytaj więcej »