Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozbudowę Smukalskiej czas zacząć. Podpisano umowę z wykonawcą
smukalska bydgoszcz
19.04.2021 | 12:58

Rozbudowę Smukalskiej czas zacząć. Podpisano umowę z wykonawcą

Na zdjęciu: Rozbudowa Smukalskiej ma umożliwić bezpieczniejsze podróże autobusami.

Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą Strabag na wykonanie rozbudowy ulicy Smukalskiej. Prace rozpoczną się w przeciągu kilkunastu dni i potrwają dwa lata.

Wybór oferty polskiego oddziału europejskiego koncernu budowlanego nastąpił w wyniku aukcji elektronicznej, która była drugim etapem postępowania dotyczącego rozbudowy ulicy łączącej Piaski ze Smukałą. W pierwszej części Strabag zaoferował wykonanie prac za 30 milionów złotych, ale podczas aukcji zbił cenę do 25,4 miliona złotych. Ta propozycja okazała się najkorzystniejsza i na przełomie marca i kwietnia została wybrana przez drogowców.

Jak poinformował ZDMiKP, umowa na wykonanie rozbudowy Smukalskiej została już podpisana. W przeciągu najbliższych tygodni pracownicy Strabagu oraz ich podwykonawcy wejdą na plac budowy i rozpoczną prace. – W pierwszej kolejności planowana jest całkowita rozbiórka istniejących nawierzchni. Następnie wykonane zostanie nowe odwodnienie i usunięte zostaną kolizje z podziemną infrastrukturą. Ulice oświetlą nowe latarnie. Ostatnim etapem zadania będzie budowa nowej jezdni, drogi rowerowej, przystanków autobusowych i chodników wraz z niezbędnym oznakowaniem – przekazują drogowcy.


CZYTAJ TAKŻE: Niebawem spore zmiany w ruchu na Wojska Polskiego – rozpocznie się przebudowa wiaduktu!


Ulica Smukalska zostanie przebudowana na trzykilometrowym odcinku: od Błądzimskiej do Rajskiej. Zakres prac zakłada także przebudowę skrzyżowania z ulicą Biwakową, znajdującej się nieopodal niej pętli autobusowej oraz samej Biwakowej (do mostu nad Brdą) i krótkiego fragmentu Rajskiej. W ramach rozbudowy Smukalskiej ulica zyska drogę dla rowerów i chodnik. Więcej o pracach przeczytasz TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
3 miesięcy temu

Super. Tylko trochę długo do końca przebudowy. Trzy kilometry, dwa lata, to jakieś 4.5m dziennie. No ale jak skończą🤗

Powiązane treści