Bydgoszcz
11C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 11 • L 11
22C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozbudowę Smukalskiej czas zacząć. Podpisano umowę z wykonawcą
smukalska bydgoszcz
19.04.2021 | 12:58

Rozbudowę Smukalskiej czas zacząć. Podpisano umowę z wykonawcą

Na zdjęciu: Rozbudowa Smukalskiej ma umożliwić bezpieczniejsze podróże autobusami.

Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą Strabag na wykonanie rozbudowy ulicy Smukalskiej. Prace rozpoczną się w przeciągu kilkunastu dni i potrwają dwa lata.

Wybór oferty polskiego oddziału europejskiego koncernu budowlanego nastąpił w wyniku aukcji elektronicznej, która była drugim etapem postępowania dotyczącego rozbudowy ulicy łączącej Piaski ze Smukałą. W pierwszej części Strabag zaoferował wykonanie prac za 30 milionów złotych, ale podczas aukcji zbił cenę do 25,4 miliona złotych. Ta propozycja okazała się najkorzystniejsza i na przełomie marca i kwietnia została wybrana przez drogowców.

Jak poinformował ZDMiKP, umowa na wykonanie rozbudowy Smukalskiej została już podpisana. W przeciągu najbliższych tygodni pracownicy Strabagu oraz ich podwykonawcy wejdą na plac budowy i rozpoczną prace. – W pierwszej kolejności planowana jest całkowita rozbiórka istniejących nawierzchni. Następnie wykonane zostanie nowe odwodnienie i usunięte zostaną kolizje z podziemną infrastrukturą. Ulice oświetlą nowe latarnie. Ostatnim etapem zadania będzie budowa nowej jezdni, drogi rowerowej, przystanków autobusowych i chodników wraz z niezbędnym oznakowaniem – przekazują drogowcy.


CZYTAJ TAKŻE: Niebawem spore zmiany w ruchu na Wojska Polskiego – rozpocznie się przebudowa wiaduktu!


Ulica Smukalska zostanie przebudowana na trzykilometrowym odcinku: od Błądzimskiej do Rajskiej. Zakres prac zakłada także przebudowę skrzyżowania z ulicą Biwakową, znajdującej się nieopodal niej pętli autobusowej oraz samej Biwakowej (do mostu nad Brdą) i krótkiego fragmentu Rajskiej. W ramach rozbudowy Smukalskiej ulica zyska drogę dla rowerów i chodnik. Więcej o pracach przeczytasz TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
19 dni temu

Super. Tylko trochę długo do końca przebudowy. Trzy kilometry, dwa lata, to jakieś 4.5m dziennie. No ale jak skończą🤗

Powiązane treści