Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRozlicz PIT w Focusie!
21.03.2017 | 12:08

Rozlicz PIT w Focusie!

24 i 25 marca, przy okazji zakupów w CH Focus w Bydgoszczy, będzie można skorzystać z akcji „Szybki PIT”.

Na zdjęciu: Focus Mall organizuje akcję "Szybki Pit"

Fot. mat. prasowe

24 i 25 marca, przy okazji zakupów w CH Focus w Bydgoszczy, będzie można skorzystać z akcji „Szybki PIT”.

Dlaczego „Szybki PIT”? Ponieważ jest on składany przez Internet, więc cała procedura odbywa się błyskawicznie. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji w Focusie stanie punkt rozliczeń. Będzie on czynny 24 i 25 marca w godz. 12-20. W punkcie znajdą się stanowiska komputerowe, przy których będzie można wysłać swoje zeznanie podatkowe drogą internetową i otrzymać potwierdzenie odbioru. Jak co roku, pomocy klientom Focusa na miejscu udzielać będą urzędnicy skarbowi. Specjaliści wyjaśnią, w jaki sposób wypełnić odpowiedni druk i jak złożyć go za pomocą e-deklaracji. Na miejscu będzie można również uzyskać informacje dotyczące ulg.

Co zabrać ze sobą do Focusa, aby przy okazji skorzystać z akcji „Szybki PIT”? Należy przygotować: informacje o dochodach uzyskanych w roku 2016 (np. PIT-11, PIT-8C, PIT-40), dokumenty potwierdzające prawo do ulg i odliczeń, a w przypadku przekazania 1 procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – numer KRS wybranej organizacji. Poza tym konieczne jest okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu urzędowego potwierdzającego tożsamość oraz zeznania za rok 2016 lub kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu podatkowym za rok 2016 (potrzebne jest to do autoryzacji podatnika wysyłającego zeznanie przez Internet). Co ważne, bezpłatna pomoc zostanie udzielona wszystkim zainteresowanym, niezależnie od tego, do którego urzędu skarbowego należą.

Przypominamy, że w tym roku 30 kwietnia przypada w niedzielę, czyli w dzień wolny od pracy. Z tego powodu termin składania zeznań to 2 maja.


Powiązane treści