[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji kamienicy przy ul. Dworcowej. Jak będzie ona wyglądać? [ZDJĘCIA]

Dodano: 09.08.2022 | 10:01

Na zdjęciu: Trwa rewitalizacja kamienicy przy ul. Dworcowej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Kontynuowane są prace konserwatorskie nad kamienicą znajdującą się przy ul. Dworcowej 67. Dostępne są wizualizacje jak będzie ona ostatecznie wyglądać.

Budynek powstał w latach 1912-1913 i składa się z pięciu kondygnacji. Znajduje się na planie litery “U” i wyróżnia się licznymi zdobieniami oraz masywnym ryzalitem od strony frontu. Projektantem kamienicy był Otto Walther, który zaprojektował również dom towarowy przy ul. Gdańskiej.

Po bokach kamienicy na wysokości pierwszego i drugiego piętra znajdują się loggie ozdobione płaskorzeźbą. Od strony dziedzińca znajdują się balkony, gzymsy i wykusze, które są rozmieszczone symetrycznie.

Obecnie wymieniane jest poszycie dachu i rekonstruowane są wszystkie płaskorzeźby. W przypadku rzeźb, których stan nie pozwala na rekonstrukcję, wykonywane są one na nowo z wykorzystaniem odlewów z form bazujących na wystroju kamienicy.

W tym roku ma powstać 21 mieszkań o metrażu od 60 do 240 metrów kwadratowych. Mają powstać również lokale usługowe na parterze budynku. W kolejnych etapach planowane jest zrobienie 4 apartamentów o powierzchni od 140 do 250 metrów kwadratowych i budowa wielopoziomowego parkingu.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments