Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozpoczęcie budowy nowego wiaduktu na Wojska Polskiego już za kilkanaście dni. Co z ruchem tramwajów na czas inwestycji?

Dodano: 17.04.2021 | 10:10

Na zdjęciu: Rozbiórka istniejącego wiaduktu na ul. Wojska Polskiego rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Nowym obiektem kierowcy mają poruszać się - przynajmniej częściowo - już na początku przyszłego roku.

Fot. mat. prasowe / ZDMiKP

Firma Mostostal Kielce wybuduje nowy, północny wiadukt na ulicy Wojska Polskiego nad aleją Jana Pawła II. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana w ciągu kilku dni. Planowany początek robót – na przełomie kwietnia oraz maja.

Jak informowaliśmy w drugiej połowie marca, kielecka spółka złożyła najniższą ofertę w toku aukcji elektronicznej zorganizowanej przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Mostostal Kielce za wyburzenie obecnego wiaduktu oraz wzniesienie nowej konstrukcji zaproponował niespełna 22,4 mln złotych. W pokonanym polu pozostawił pięciu konkurentów.

Rozpoczęcie budowy nowego wiaduktu na Wojska Polskiego już za kilkanaście dni. Co z ruchem tramwajów na czas inwestycji?

Zobacz również:

Nowe przejście dla pieszych na Wyżynach. Jest pomysł, aby wyznaczyć je w rejonie kładki

Jak poinformował ZDMiKP, wszystkie formalności zostały spełnione i najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu drogowcy podpiszą z wykonawcą umowę, co pozwoli rozpocząć roboty na granicy Wyżyn oraz Wzgórza Wolności. – Na przełomie kwietnia i maja wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, aby mógł jak najszybciej rozpocząć prace – zapowiada Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Kalendarz inwestycji na ul. Wojska Polskiego zakłada, że już zimą kierowcy będą mogli pojechać przynajmniej jednym pasem nowego wiaduktu. Wszystkie prace mają z kolei zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. Nowy obiekt będzie miał – identycznie jak obecny – dwa pasy ruchu dla samochodów. Powstanie na nim również chodnik i droga rowerowa. Zainstalowane zostanie również nowe oświetlenie.

Na czas inwestycji kierowcy będą musieli korzystać z obu kierunkach z południowego, wyremontowanego w latach 2016-2017, wiaduktu. W tym celu wykonane zostaną specjalne przejazdy przez torowisko. Drogowcy zapewniają jednak, że ruch tramwajów po ul. Wojska Polskiego będzie odbywał się bez utrudnień. Przekonują również, że rozpoczęcie prac nad budową wiaduktu zostanie skoordynowane z zakończeniem inwestycji na rondzie Kujawskim (w maju).

Północny wiadukt na ul. Wojska Polskiego powstał w 1978 roku. Kompleksowej modernizacji został poddany na początku lat 90. Z uwagi na pogarszający się stan techniczny przeprawy w minionych latach wprowadzono na nim ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych oraz ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. W ubiegłym roku wiadukt został podparty specjalną metalową konstrukcją.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments