Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 4 • L 2
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoFotorelacjeRozpoczęła się przebudowa ważnego skrzyżowania. Prace potrwają do połowy grudnia [ZDJĘCIA]
13.09.2018 | 13:10

Rozpoczęła się przebudowa ważnego skrzyżowania. Prace potrwają do połowy grudnia [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Maciej Rejment

W Szubinie ruszyły prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Lipowej i Kcyńskiej.

Prace wykonuje żnińska firma Kowalski Budownictwo Sp z.o.o., z którą szubiński ratusz podpisał wcześniej umowę na wykonanie robót. Według przyjętego harmonogramu prace mają potrwać do połowy grudnia, natomiast całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 2,5 miliona złotych.

Prace ruszyły już pod koniec sierpnia, a w ich ramach całkowicie przebudowana zostanie ul. Kcyńska. Tam zostanie wyremontowana istniejąca nawierzchnia z betonu asfaltowego, a pasy ruchu mają zostać poszerzone. Dodatkowo zaplanowano budowę dodatkowego pasa dla tych pojazdów, które będą skręcały w kierunku ul. Lipowej oraz powstanie wyspy dzielącej o nawierzchni kamiennej z azylem dla pieszych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Wykonane zostanie odwodnienie nawierzchni poprzez włączenie do istniejącej sieci kanalizacyjnej i budowę chodników z kostki brukowej betonowej.

Z kolei przy ul. Lipowej powstaną 22 nowe miejsca parkingowe, przy czym jedno dodatkowe zostanie utworzone dla pojazdów, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne. Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i Lipowej będzie wykonane o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, a jezdnia na ul. Lipowej – z betonu asfaltowego. Ponadto, zaplanowano wybudowanie chodników oraz ścieżek rowerowych.


Powiązane treści