[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozpoczęły się prace na drogach w regionie. Które odcinki zostaną przebudowane?

Dodano: 09.09.2017 | 08:05

DW 251 zostanie wyremontowana aż do granicy województwa.

Na zdjęciu: Samorządy lokalne chętnie dokładają pieniądze do budowy ciągów pieszo-rowerowych.

Fot. Stanisław Gazda

Trwają prace na drogach wojewódzkich w naszym regionie. Inwestycje mają poprawić bezpieczeństwo, komfort jazdy i płynność ruchu.

Wiele naszych  inwestycji  na drogach wojewódzkich realizujemy we współpracy z samorządami lokalnymi. Uruchomiliśmy już pięć dużych zadań finansowanych w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach których kompleksową przebudowę przejdzie ponad 100 kilometrów dróg – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Pierwszą z przywołanych dróg jest DW 251 w powiecie żnińskim, gdzie modernizowany jest 15-kilometrowy odcinek od Żnina do granicy województwa. Jezdnia zostanie tam wzmocniona i poszerzona do 7 metrów. Wzdłuż nawierzchni  będzie ciąg pieszo-rowerowy, który powstanie dzięki współpracy z samorządami lokalnymi ze Żnina i Janowca Wielkopolskiego. Kierowcy niestety muszą się liczyć z utrudnieniami, gdyż panuje tam ruch wahadłowy. 12 września planowane jest rozpoczęcie prac przez firmę Eurovia na moście w Żninie w ciągu modernizowanej drogi. W czasie remontu most będzie wyłączony z użytku. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Drugą przywołaną drogą jest DW 240 z Tucholi do Świecia. Trwają tam już przygotowania do rozpoczęcia przebudowy dwóch fragmentów jezdni. Inwestycja obejmuje 12-kilometrowy odcinek od skrzyżowania ul. Warszawskiej i Nowodworskiej w Tucholi aż do Bysławia, a także 3-kilometrowy fragment pomiędzy miejscowością Polski Konopat i DK 91 w Świeciu. Droga zostanie poszerzona do 7 metrów. Samorządy lokalne przekazały 2,5 mln złotych na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż drogi.

Prace są zaplanowane także na odcinkach Lipno – granica województwa, Brześć Kujawski – Kowal i Stolno – Wąbrzeźno.