Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiRozpoczynasz przygodę z fotografią studyjną? Oto, jakimi tłami powinieneś się zainteresować!
20.08.2021 | 08:00

Rozpoczynasz przygodę z fotografią studyjną? Oto, jakimi tłami powinieneś się zainteresować!

Na zdjęciu: Odpowiedni kolor lub idealnie wybrana faktura drugiego planu nadają całości pracy charakteru, eliminując tym samym wrażenie przypadkowego, niedokończonego jeszcze dzieła.

Fot. nadesłane

Nawet stawiający swoje pierwsze kroki w branży fotograficznej adept doskonale wie, że absolutną podstawą dobrze wykonanego zdjęcia jest nie tylko motyw, ale również i tło. Odpowiedni kolor lub idealnie wybrana faktura drugiego planu nadają całości pracy charakteru, eliminując tym samym wrażenie przypadkowego, niedokończonego jeszcze dzieła. Współczesny rynek oferuje naprawdę wiele teł, a ich selekcja stanowi bajecznie proste zadanie tylko dla doświadczonych fotografów. Chcesz dołączyć do tego grona? Sprawdź nasz poradnik i zobacz, na jakie parametry tła warto zwracać szczególną uwagę na początku swojej drogi z komercyjnym wykonywaniem zdjęć!

Na początek tła fotograficzne w neutralnych kolorach. Jakie jest must have każdego studia?

Rzucanie się na głęboką wodę bez wcześniejszego opanowania podstawowych technik pływania przeważnie przynosi skutek odwrotny do tego pierwotnie zakładanego. To właśnie dlatego swoją przygodę z fotografowaniem powinieneś zacząć od absolutnych podstaw, czyli od tła neutralnego. Umożliwia ono łatwe przyswajanie wiedzy na temat pracy ze światłem studyjnym. Wśród nich można wymienić tła w kolorze szarym, czarnym czy chociażby białym. Te ostatnie uważane są za must have każdego studia fotograficznego. Dlaczego? Biel charakteryzuje się uniwersalnością w stosowaniu. Produkty dostępne na stronie https://bingoland.pl/tla-fotograficzne/biale wręcz idealnie sprawdzą się praktycznie we wszystkich dziedzinach fotografii realizowanej w zamkniętym studio. Firma Bingoland oferuje białe tła fotograficzne do portretów ludzkich bądź nawet do wykonania doskonałego zdjęcia produktowego. Tego typu drugi plan nie odwraca uwagi, będzie wygodny w postprodukcji, jednak wymaga wzmożonej uwagi podczas użytkowania. Biel łatwo się brudzi!

Przysłowiowe pięć minut poświęć na wybór odpowiedniego materiału dla Twojego tła

Skoro już wiesz, że pierwsze kroki w studyjnym fotografowaniu powinieneś stawiać wyłącznie na neutralnych tłach, czas poznać główne rodzaje tego elementu wyposażenia każdego studia. Jednym z najpopularniejszych wyborów są tła fotograficzne materiałowe, tkaninowe. Mogą one posiadać jednolitą kolorystykę, jednak w tym przypadku faktura nie jest wykluczona. Zalety? Mowa tutaj o maksymalnej uniwersalności. Tła materiałowe swobodnie ułożysz, upniesz czy zmarszczysz bez obaw o trwałe odkształcenia tkaniny. Na szczególną uwagę zasługują również tła fotograficzne winylowe – dostępne z przeróżnymi fakturami, dzięki czemu tego typu drugie plany mogą bardzo skutecznie imitować różne struktury. Na współczesnym rynku bez większego problemu znajdziesz tło winylowe idealnie pasujące do Twojej sesji. Są one wytrzymałe. Odporne na uszkodzenia oraz negatywne oddziaływanie wilgoci. Co ciekawe, w razie potrzeby możesz je wyczyścić na mokro, a to tylko zwiększa żywotność wybranego przez Ciebie tła fotograficznego!


Podobne wpisy

Powiązane treści