Bydgoszcz
3C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 4 • L 2
5C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRozszyfruj tajemnice faraonów w CH Focus w Bydgoszczy!
Focus_starozytyny-Egipt_A1
17.09.2018 | 13:57

Rozszyfruj tajemnice faraonów w CH Focus w Bydgoszczy!

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. pras.

Ogromna piramida, grobowiec faraona z mumią w środku, pustynia oraz… wielkie tajemnice. Oto świat Starożytnego Egiptu, do którego w dniach 17-30 września zaprosi najmłodszych Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy. Dzieci, w poszukiwaniu zaginionych skarbów, staną się archeologami i rozwiążą zagadkę sprzed tysięcy lat! Odkrywając dawny Egipt dowiedzą się też, jak powstaje papirus, zaprojektują tradycyjną dla tamtej kultury biżuterię i… zasiądą na tronie ówczesnego władcy.

Starożytne Miasteczko, które w dniach 17-30 września zagości w CH Focus w Bydgoszczy, to kompleks 2 ogromnych piramid oraz ciekawych budowli oraz elementów odwzorowujących architekturę sprzed wieków. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali wiele niespodzianek.

Zanim dzieci rozpoczną archeologiczną przygodę w Starożytnym Egipcie i przystąpią do rozwiązywania nieodgadnionych przez lata zagadek, zostaną przebrane w faraońskie szaty – tuniki i nakrycia głowy. Po przekroczeniu magicznej bramy do pradawnej krainy na uczestników czekają niecodzienne wyzwania. W Grobowcu Faraona rozszyfrują tajemnicę egipskich hieroglifów, a w pustynnych piaskach będą szukać historycznych pozostałości. Dowiedzą się, jak powstaje papirus, zaprojektują egipskie naszyjniki i bransoletki. Odwiedzając każde stanowisko, maluchy zbierają pieczątki w specjalnej książeczce, by po uzbieraniu wszystkich otrzymać Dyplom Super Archeologa! Zwieńczeniem wyprawy będzie pamiątkowe zdjęcie na tronie faraona, na tle egipskich znaków.

Takiego wydarzenia jeszcze w naszym centrum nie było. Wyjątkowych rozmiarów budowle, pustynny piasek i palmy kokosowe pozwalają odtworzyć atmosferę starożytnego Egiptu, a także przenieść się w czasie do królestwa faraonów. Poznanie jego historii i kultury może być fascynującą przygodą dla dzieci, którym proponujemy naukę poprzez zabawę. Zapraszamy najmłodszych klientów naszego centrum na niezwykłą wycieczkę w przeszłość, gdzie czekają na nich niespotykane atrakcje, zagadki do rozwiązania i tajemnicze hieroglify – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie: https://focusbydgoszcz.pl/

Focus_starozytyny-Egipt_A1 (1)


Powiązane treści