Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 12 • L 12
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
12C
Sr
11C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRuch tramwajowy w centrum miasta wstrzymany. „Motorniczy wyczuł u kierowcy alkohol” [AKTUALIZACJA]
dworcowa_straz_miejska_tramwaje_ITS
30.09.2018 | 14:51

Ruch tramwajowy w centrum miasta wstrzymany. „Motorniczy wyczuł u kierowcy alkohol” [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło po godzinie czternastej.

Na zdjęciu: Liczba tramwajów, które nie mogą kontynuować podróży z uwagi na blokadę torowiska na ul. Dworcowej niemal z każdą minutą się powiększa.

Fot. ITS Bydgoszcz

Krótko po godzinie 14:30 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o wstrzymaniu ruchu tramwajowego na ulicy Dworcowej. Powód – na torowisku znalazł się samochód, którego kierowca może być nietrzeźwy.

Jak dowiedzieliśmy się u dyżurnej bydgoskiej straży miejskiej, po godzinie czternastej z jednej z posesji przylegającej do torowiska wyjeżdżał pojazd, który zatrzymał się na wspomnianym torowisku. Spowodowało to zatrzymanie jednego z tramwajów, którego motorniczy interweniował u kierowcy. – Podczas rozmowy wyczuł od niego alkohol – informują nas municypalni.

Przejeżdżający w pobliżu patrol straży miejskiej podjął interwencję, jednak kierujący autem nie chciał ze strażnikami współpracować. Konieczne było więc wezwanie policji. – Właśnie trwa oczekiwanie na patrol – wyjaśnia dyżurna straży miejskiej, tłumacząc powód wstrzymania ruchu.

Z powodu zdarzenia możliwe są opóźnienia w kursowaniu linii tramwajowych nr 5 oraz 8.

Aktualizacja: Około godziny 15:00 ruch tramwajów został wznowiony. Z uwagi na zdarzenie nadal na trasach mogą występować jednak utrudnienia.

Powiązane treści