Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRuch tramwajowy w centrum miasta wstrzymany. „Motorniczy wyczuł u kierowcy alkohol” [AKTUALIZACJA]
dworcowa_straz_miejska_tramwaje_ITS
30.09.2018 | 14:51

Ruch tramwajowy w centrum miasta wstrzymany. „Motorniczy wyczuł u kierowcy alkohol” [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło po godzinie czternastej.

Na zdjęciu: Liczba tramwajów, które nie mogą kontynuować podróży z uwagi na blokadę torowiska na ul. Dworcowej niemal z każdą minutą się powiększa.

Fot. ITS Bydgoszcz

Krótko po godzinie 14:30 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o wstrzymaniu ruchu tramwajowego na ulicy Dworcowej. Powód – na torowisku znalazł się samochód, którego kierowca może być nietrzeźwy.

Jak dowiedzieliśmy się u dyżurnej bydgoskiej straży miejskiej, po godzinie czternastej z jednej z posesji przylegającej do torowiska wyjeżdżał pojazd, który zatrzymał się na wspomnianym torowisku. Spowodowało to zatrzymanie jednego z tramwajów, którego motorniczy interweniował u kierowcy. – Podczas rozmowy wyczuł od niego alkohol – informują nas municypalni.

Przejeżdżający w pobliżu patrol straży miejskiej podjął interwencję, jednak kierujący autem nie chciał ze strażnikami współpracować. Konieczne było więc wezwanie policji. – Właśnie trwa oczekiwanie na patrol – wyjaśnia dyżurna straży miejskiej, tłumacząc powód wstrzymania ruchu.

Z powodu zdarzenia możliwe są opóźnienia w kursowaniu linii tramwajowych nr 5 oraz 8.

Aktualizacja: Około godziny 15:00 ruch tramwajów został wznowiony. Z uwagi na zdarzenie nadal na trasach mogą występować jednak utrudnienia.


Powiązane treści