Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRulewski ma pretensje do prezydenta Bruskiego. Poszło o metropolię
Jan Rulewski
24.11.2015 | 14:48

Rulewski ma pretensje do prezydenta Bruskiego. Poszło o metropolię

Senator z Inowrocławia wystosował list do przewodniczącego rady miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego. Twierdzi, że został pominięty przy ustalaniu składu spotkania dotyczącego metropolii.

Na zdjęciu: Zafrasowany Jan Rulewski, który przekonuje, że Rafał Bruski przedkłada osobiste urazy nad dobro przyszłej metropolii.

Fot. Sebastian Torzewski

Senator Jan Rulewski wystosował list, w którym wyraża żal z powodu niezaproszenia go na poniedziałkowe spotkanie w sprawie powołania metropolii. – Nic nie jest jednak w stanie zniszczyć moich związków z moją grodzką ojczyzną – pisze parlamentarzysta.

W poniedziałek w ratuszu odbyło się pierwsze robocze spotkanie dotyczące ustawy o powiecie metropolitalnym i wcielania jej zapisów w życie. Prezydent Bruski zaprezentował na nim swojego nowego pełnomocnika – Łukasza Krupę, który będzie odpowiedzialny za sprawy związane z powołaniem metropolii. W urzędzie miasta spotkali się ponadto lokalni politycy – poseł Zbigniew Pawłowicz, radni Roman Jasiakiewicz czy Dorota Jakuta, jak również społecznicy działający na rzecz regionu.

W spotkaniu nie wziął udziału wspomniany Jan Rulewski. Jak podkreśla w swoim piśmie zaadresowanym do przewodniczącego rady miasta Zbigniewa Sobocińskiego, „trudno jest spełnić potrzebę pełnej odpowiedzialności, wytrwałości i zaangażowania dla dobra naszego okręgu i miasta Bydgoszczy, gdy prezydent Rafał Bruski skreśla mnie jako jedynego z listy zaproszonych do współpracy parlamentarzystów w sprawie metropolii” Jak zapewnia, przedkłada on przy tym „osobiste urazy i grupowe interesy” nad dobro miasta i metropolii.

Pełna treść listu poniżej.

rulewski_list


Powiązane treści