Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRunda cyklu Tauron SEC w Bydgoszczy. O tytuł mistrza Europy powalczy dwóch żużlowców Abramczyk Polonii
27-07-2019_ SEC Toruń - bieg 2, Leon Madsen (cz), Nicki Pedersen (b), Grigorij Łaguta (ż) - SF
08.06.2020 | 13:30

Runda cyklu Tauron SEC w Bydgoszczy. O tytuł mistrza Europy powalczy dwóch żużlowców Abramczyk Polonii

Organizatorzy cyklu w poniedziałek przedstawili szczegółowy terminarz.

Na zdjęciu: Leon Madsen (kask czerwony), Nicki Pedersen (biały) i Grigorij Łaguta (żółty) podczas ubiegłorocznego turnieju cyklu Tauron SEC na toruńskiej MotoArenie. W tym roku, obiekt w grodzie Kopernika będzie gospodarzem dwóch rund tej rywalizacji.

Fot. Szymon Fiałkowski

Cykl Tauron SEC (żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Europy) składać się będzie w tym roku z pięciu turniejów. Wszystkie odbędą się na polskich torach.

Zobacz również:

Runda Tauron SEC 2019 na MotoArenie w Toruniu - zdjęcia

Organizator cyklu – toruńska firma One Sport musiała całkowicie przemodelować kalendarz tegorocznych zmagań o tytuł najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. Pierwotnie zakładano organizację dwóch turniejów na polskich turniejach: na otwartym w ubiegłym roku nowym stadionie w Łodzi i Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie miał odbyć się wielki finał cyklu, a także rund w duńskim Vojens i chorwackim Gorican. Plany organizatorów pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa, która sprawiła że trzeba było odwołać zarówno zagraniczne rundy Tauron SEC, jak i obie polskie rundy.

Podczas poniedziałkowej (8 czerwca) konferencji prasowej, Karol Lejman z One Sport, a także przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego: Michał Sikora (szef PZM) i Piotr Szymański (przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego) oficjalnie przedstawili szczegółowy kalendarz tegorocznego cyklu. Ten składać się będzie z pięciu turniejów, które odbędą się w czterech miastach. Dwie rundy odbędą się w Toruniu. Na MotoArenie, żużlowcy zaczną walkę o tytuł 4 lipca i tam też ją zakończą – 29 lipca. Potwierdziły się także informacje, o których pisaliśmy jako pierwsi – gospodarzem jednego z turniejów będzie Bydgoszcz. Na stadionie przy ul. Sportowej rywalizacja odbędzie się 8 lipca. Poza tym, żużlowcy rywalizować będą także na torach w Gnieźnie (15 lipca) i Rybniku (22.07). Inauguracyjna runda na torze w Toruniu rozpocznie się w sobotę o 17:00, natomiast pozostałe turnieje odbędą się w środę, a start do pierwszego biegu w nich wyznaczono na godzinę 19:00.

O tytuł powalczy dwóch żużlowców Polonii

Organizatorzy cyklu zrezygnowali także z organizowania turniejów kwalifikacyjnych. Przypomnijmy, że prawo występu w rywalizacji ma pięciu najlepszych zawodników Tauron SEC z 2019 roku. To medaliści cyklu: Rosjanin Grigorij Łaguta i Duńczycy Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen, a także dwóch najlepszych polskich zawodników: Bartosz Smektała i Kacper Woryna.

W poniedziałek przedstawiono także nazwiska pozostałych zawodników, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznego cyklu. Wśród nich jest dwójka obecnych żużlowców Abramczyk Polonii Bydgoszcz: Francuz David Bellego i Niemiec Kai Huckenbeck. W gronie uczestników cyklu znaleźli się także: Andrej Kudriaszow (Rosja, były żużlowiec Polonii), Andrejs Lebedevs (Łotwa), Robert Lambert (Wielka Brytania), Krzysztof Kasprzak (Polska), Peter Ljung (Szwecja), Michael Jepsen Jensen i Nicki Pedersen (Dania) oraz Vaclav Milik (Czechy). Na każdy turniej będzie przyznawana jednorazowa dzika karta oraz nominowani będą dwaj zawodnicy rezerwy toru – podobnie jak ma to miejsce w przypadku cyklu Grand Prix. Jedną z większych zmian tegorocznego cyklu będzie ta, że mistrz Europy będzie miał zagwarantowane miejsce w przyszłorocznej rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca świata.

Na zakończenie sezonu żużlowego 2020 odbędzie się także mecz żużlowej reprezentacji Polski. Jego gospodarzem będzie Toruń, a wstępny plan zakłada, że pojedynek zostanie rozegrany 18 października.

***********
OBEJRZYJ KONFERENCJĘ PRASOWĄ ZORGANIZOWANĄ PRZEZ ONE SPORT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści