Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportRunda Grand Prix w regionie wyłoni żużlowego mistrza świata. Zawody z trybun obejrzy komplet widzów
27-07-2019_ SEC Toruń - bieg 4 - Adrian Miedziński (ż), Robert Lambert (cz) - SF (1)
26.09.2019 | 09:28

Runda Grand Prix w regionie wyłoni żużlowego mistrza świata. Zawody z trybun obejrzy komplet widzów

Turniej na MotoArenie odbędzie się 5 października. Start do pierwszego biegu o 19:00.

Na zdjęciu: Adrian Miedziński (kask żółty) będzie o punkty w Toruniu walczyć m.in. z Brytyjczykiem Robertem Lambertem, który zastąpi Grega Hancocka.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W przyszły weekend poznamy indywidualnego mistrza świata na żużlu. Na toruńskiej MotoArenie odbędzie się turniej o Grand Prix Polski.

Już po raz dziesiąty, najlepsi żużlowcy świata walczyć będą o punkty do klasyfikacji generalnej w grodzie Kopernika. W niej, przed toruńskim turniejem liderem jest Bartosz Zmarzlik. Polak ma 118 punktów i o siedem wyprzedza Rosjanina Emila Sajfutdinowa i o dziewięć trzeciego Duńczyka Leona Madsena.

Jednocześnie, organizatorzy poinformowali o przyznaniu dzikiej karty na toruńską rundę cyklu Grand Prix. Z nią pojedzie Adrian Miedziński. Warto wspomnieć, że startując z dziką kartą, Miedziński wygrał toruński turniej w 2013 roku. Zawodnikami rezerwy toru będą młodzieżowcy: Jakub Miśkowiak i Karol Żupiński. Turniej w Toruniu sędziować będzie Szwed Krister Gardell.

Nie ma już za to wejściówek na przyszłotygodniowy turniej. Jak poinformowano, sprzedano wszystkie bilety, a to oznacza, że z trybun zawody obejrzy ponad 15 tysięcy kibiców. Start do pierwszego biegu wyznaczono na godzinę 19:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści