Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 12
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRusza akcja „Znicz 2018”. Policja przypomina o zmianach i zakazie ruchu ciężarówek
29.10.2018 | 21:00

Rusza akcja „Znicz 2018”. Policja przypomina o zmianach i zakazie ruchu ciężarówek

Na zdjęciu: Policjanci będą pilnować bezpieczeństwa osób podróżujących na cmentarze.

Fot. archiwum

W związku z wzmożonym ruchem w okresie Wszystkich Świętych policja – jak co roku – przeprowadza akcję „Znicz”. Bydgoscy policjanci przedstawili szczegóły działań na terenie miasta oraz powiatu.

W tym roku akcja „Bezpieczny weekend – Znicz 2018” potrwa od środy, 31 października do niedzieli, 4 listopada. Nad spokojnym przebiegiem wyjazdów na groby bliskich na terenie Bydgoszczy i powiatu czuwać będzie kilkuset funkcjonariuszy. Będą oni ujawniać i eliminować nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego oraz zapewniać płynność ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy.


SZCZEGÓŁY ZMIAN W ORGANIZACJI RUCHU PRZY CMENTARZACH


Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – zmiany w organizacji ruchu spowodują, że kierowcy nie będą mogli jeździć „na pamięć” i powinni dostosować się do znaków i poleceń mundurowych kierujących ruchem. Osoby z Bydgoszczy zachęca się do skorzystania z usług transportu publicznego – w okresie Wszystkich Świętych uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe, a komunikacja będzie kursować znacznie częściej oraz będzie bezpłatna – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

W trakcie akcji „Znicz 2018” policjanci będą wspierani przez straż miejską oraz Żandarmerię Wojskową. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przypomina, że 31 października i 1 listopada na drogach całego kraju będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Czas trwania zakazu: 31 października – od 18:00 do 22:00, 1 listopada – od 8:00 do 22:00.


Powiązane treści