Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Rusza budowa nowej ścieżki rowerowej! Gdzie będzie się ona znajdować?

Dodano: 12.07.2022 | 11:32

Na zdjęciu:

Fot.

Niedługo powstanie nowa infrastruktura, która ma ułatwić poruszanie się rowerzystom i pieszym. Tym razem nowa ścieżka powstanie w Myślęcinku.

Nowa trasa ma powstać wzdłuż ul. Jeździeckiej przy granicy z miejscowościami Osielsko i Niemcz. Jej długość wyniesie 2,3 km, a szerokość 3 m. Będzie ona się ciągnąć od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej i zostanie połączona z istniejącym już fragmentem między ul. Słowackiego a ul. Bydgoską w Niemczu.

Nowa trasa pieszo-rowerowa ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko rowerzystom, ale również i pieszym, w tym dla tych korzystających z komunikacji miejskiej. Powstaną też nowe przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych.

Nowa infrastruktura ma zapewnić spójną i wygodną sieć rowerową na terenie Metropolii Bydgoszcz. W ostatnich latach przy ul. Jeździeckiej powstał już odcinek trasy rowerowej między rondem połączonym z ul. Słowackiego a skrzyżowaniem z ul. Hipiczną. Dodatkowo na ul. Hipicznej w kierunku Rynkowa zainstalowano progi zwalniające.

Wartość inwestycji wynosi ok. 5 mln zł. Połowa zostanie sfinansowana przez Miasto Bydgoszcz, a połowa przez Gminę Osielsko.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CBY
CBY
1 rok temu

Już tak ze 3 lata o tym słyszę, a nadal nic się nie dzieje…

Kermit
Kermit
1 rok temu

Bardziej potrzebne są ddr w centrum miasta i między osiedlami mieszkaniowymi.