Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rusza letnia siatka połączeń na lotnisku. Dokąd polecimy z Bydgoszczy?

Dodano: 31.03.2024 | 11:12

Na zdjęciu: Rusza letnia siatka połączeń na bydgoskim lotnisku. RyanAir zabierze pasażerów z Bydgoszczy m.in. do Londynu Luton, Londynu Stansted, Bristolu i Birmingham.

Fot. Archiwum

Ostatni dzień marca (31.03) to także pierwszy dzień funkcjonowania letniej siatki połączeń na bydgoskim lotnisku. W tym roku, inauguracja przypadła w Niedzielę Wielkanocną.

Już wcześniej przedstawiciele Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy informowali o nowościach w letniej siatce połączeń. Jedną z nich jest m.in. uruchomienie lotów na hiszpańską Majorkę, którą w swojej ofercie wakacyjnej ma jedno z największych w Polsce biur podróży – TUI. Inauguracyjny lot Bydgoszcz – Majorka zaplanowano na 30 czerwca, ostatni na 8 września i już wiadomo, że wszystkie loty będą realizowane na tej trasie w niedziele, a w ofercie jest pobyt w Hiszpanii na siedem lub czternaście dni.

Dokąd jeszcze polecimy z grodu nad Brdą? W letniej siatce połączeń nie brakować będzie połączeń do tureckiej Antalyi, a ten kierunek cieszył się – jak słyszymy w PLB – sporym zainteresowaniem podróżnych w poprzedniej siatce. – W sezonie letnim uruchomionych zostanie aż osiem rejsów tygodniowo z naszego portu na Riwierę Turecką – informuje rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz Mateusz Dul. Dwa razy w tygodniu realizowane będą loty z Bydgoszczy na grecką Kretę, oprócz tego podróżni będą mogli skorzystać także z lotów na inny grecki kierunek – Rodos oraz do bułgarskiego Burgas. Poza tym, irlandzki RyanAir zabierze podróżnych na trasy do Wysp Brytyjskich, a konkretnie do Birmingham, Londynu Luton, Londynu Stansted i Bristolu. Na lotnisko Londyn Luton z Bydgoszczy latać będzie także WizzAir, przy czym liczba lotów węgierskiego przewoźnika w letniej siatce połączeń zwiększyła się do trzech i odbywać się będzie we wtorki, czwartki i soboty.

Nie zabraknie także połączeń z krajowymi lotniskami. PLL LOT obsługiwać będzie loty z Bydgoszczy do Warszawy (na lotnisko im. Fryderyka Chopina) oraz do Krakowa. Do stolicy polecimy w dni robocze (od poniedziałku do piątku) oraz w niedziele, z kolei pierwszy lot do stolicy Małopolski odbędzie się już 27 kwietnia. – Wyloty z Bydgoszczy do Krakowa zaplanowane zostały na soboty i wtorki, z kolei do PLB z lotniska w Balicach w piątki i poniedziałki – precyzuje Dul.

Letnia siatka połączeń na bydgoskim lotnisku obowiązywać będzie do ostatniej soboty października. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, z wakacyjnej siatki lotów na PLB skorzystało 60 310 pasażerów, co stanowiło wzrost o niemal 94% w porównaniu z 2022 rokiem.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
18 dni temu

Katowice: Latem 106 tras na 86 lotnisk do 30 krajów

Normalny
Normalny
18 dni temu

ciekawe ze zaden pismak nie zajmie sie miernota tych cienkich wladcow naszego portu wlacznie z lysym calbeckim na czele, przeciez golym okiem widac jak niszcza port lotniczy Bydgoszcz, teraz jakas baba dorwala sie do wladzy w PLB i za nasze pieniadze NIC nie robi, biedna ta nasza Bydgoszcz

Adam
Adam
17 dni temu

Gdzie połączenia do Dublina? Wróci jesienią?

Wojciech
Wojciech
17 dni temu

Tyle dopłacamy Ryanair i Wizzair i mamy kilka marnych pracowniczych połączeń. To już lepiej odpuścimy i zostańmy przy samych czarterach biur podróży, które nic nas nie kosztują. Widocznie nie ma dalszego sensu utrzymywania lotniska w takiej formie.

Mik
Mik
17 dni temu

Letnia siatka połączeń, a stała oferta lotów ?. Gdzie są loty do-takich państw, jak: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Norwegia, Włochy….Zwolnić zarząd PLB, skoro są nieudolni i sobie nie radzą. ..

Romualda
Romualda
17 dni temu

Jestem zrozpaczona że nie ma lotów do Irlandii z Bydgoszczy Szczególnie ubolewają emeryci którzy nie będą mogli odwiedzić dzieci

Piotr
Piotr
17 dni temu

To najbardziej patologiczne lotnisko w Polsce. Branża patrzy z niedowierzaniem jak właściciele lotniska wydają ogromne pieniądze, by ktokolwiek chciał latać z BZG. A linie wykorzystują bez skrupułów to fatalne zarządzanie.

Marzena
Marzena
16 dni temu

Szkoda że nie ma lotów do Dortmundu lub Dusseldorf

Małgorzata
Małgorzata
16 dni temu

Włochy, tak oblegany kierunek turystycznie.Dlaczego nie ma połączenia Mediolan -Bergamo???.No i Irlandia,tyle osób lata do Dublina ….Komuś zależy żeby zniszczyć to lotnisko.

Robert
Robert
12 dni temu

A gdzie loty do Dublina !!!! ????????????????

Marzanna
Marzanna
11 dni temu

Nie ma lotu w niedzieke do Londynu. Będziemy wracać do pracy, którą zaczynamy w poniedzialwk przez Gdansk lub Poznań. Nie ma żadnego lotu do Bydgoszczy z Londynu w sobotę rano lub w piątek późnym wieczorem. No to na weekendy tez będziemy latać przez Gdansk. Na co komu 3 loty z Londynu do Bydgoszczy w sobote późnym wieczorem i w nocy? Potrzebne są loty w sobote rano lub w piatek wieczór. Zarząd lotniska w Bydgoszczy do bani, do luftu. Lipa. Najlepiej ich zwolnić. Rozkład letni lotów do niczego. Lotnisko zrobi klapę.

Piotr BZG
Piotr BZG
9 dni temu

Kto niszczy PLB???! Tylko te grajdolane turbo-miernoty z Rydzykwa z chorej zawiści, że nic nie mają, a to co mają dostali od B-szczy! Niestety, przy bierności i/lub głupocie bydgoskich polityków! Nie wiem, jak tymi ostatnimi potrząsnąć, żeby wreszcie wstrzymali socjopatów z Calbeckowa w niszczeniu nam miasta! Prawie 200-miejscowe samoloty do Dusseldorfu miały obłożenie 100-95%, bardzo popularny kierunek. Ile jeszcze połączeń dałoby dobry rozwój, gdyby nie kacapska nienawiść Grajdolanych popaprańców?? Niech bydgoscy politycy z PO/KO utworzą niezależny od Toruniewa blok partyjny, bo na to zasługuje B-szcz, a nie żeby być bez końca szarpanymi przez grajdolanych psycholi nienawidzących naszego miasta!! PiS potrafił… Czytaj więcej »