Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rusza okienko transferowe w polskim żużlu. Kluby mogą ogłaszać nowych zawodników na sezon 2024

Dodano: 01.11.2023 | 10:39

Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak będzie w sezonie 2024 krajowym seniorem w Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Dzisiaj (1 listopada) o północy oficjalnie otwarte zostało okno transferowe w polskim żużlu.

Kluby PGE Ekstraligi, I ligi i II ligi mogą już oficjalnie podpisywać kontrakty z zawodnikami. Nie jest jednak tajemnicą, że większość najważniejszych transferowych ruchów dokonała się wcześniej.

W I lidze skład ma już zbudowany m.in. Abramczyk Polonia Bydgoszcz, choć klub szuka jeszcze wzmocnienia do formacji młodzieżowej po tym, jak Wiktor Przyjemski zdecydował się na transfer do dwukrotnego drużynowego mistrza Polski, Platinum Motoru Lublin. Według informacji medialnych, tym wzmocnieniem ma być wypożyczenie z Tauron Włókniarza Częstochowa Franciszka Karczewskiego. Na Sportowej 2 tego ruchu jeszcze nie potwierdzono. Wiadomo za to, że nowymi twarzami w zespole prowadzonym przez Jacka Woźniaka i Krzysztofa Kanclerza będą Duńczyk Tim Sorensen (zawodnik U-24), a po kilku sezonach w innych klubach wracają Krzysztof Buczkowski oraz Niemiec Kai Huckenbeck. W drużynie zostaje Mateusz Szczepaniak oraz młodzieżowcy Olivier Buszkiewicz i Bartosz Nowak.

Już wkrótce na naszych łamach szczegółowe informacje o ruchach transferowych w klubach I ligi. Okienko transferowe potrwa do 15 listopada.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments