Bydgoszcz
17C
Słonecznie
23% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 17 • L 17
2C
Nd
4C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaKomunikacjaRusza przetarg na remont ważnej drogi w okolicach Bydgoszczy. Znamy zakres robót
remont - SG
17.01.2019 | 14:49

Rusza przetarg na remont ważnej drogi w okolicach Bydgoszczy. Znamy zakres robót

Przetarg ogłosiło Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Prace remontowe mają odbyć się na odcinku Drogi Powiatowej 1535C Łochowo - Zamość.

Fot. Karol Szymak / archiwum

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy rozpisało przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu odcinka Drogi Powiatowej 1535C Łochowo – Zamość.

Prace mają być wykonane na odcinku 2,6 km. Zakres robót obejmować będzie branże drogową, sanitarną i telekomunikacyjną.

W ich ramach wycięte i wykarczowane mają być drzewa i krzewy, istniejące ogrodzenia, nawierzchnia zjazdów i chodników zostanie rozebrana. Powstanie nowa jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego, ponadto zaplanowano budowę zjazdów o nawierzchni bitumicznej i kostki betonowej oraz budowę poboczy gruntowych i chodników z kostki betonowej szarej. Przewidziano również budowę drogi rowerowej i sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami do wpustów deszczowych i przebudowę kolizji linii telekomunikacyjnych.

Urzędnicy starostwa chcą, by firma wyłoniona w przetargu niezwłocznie rozpoczęła prace remontowe, a te – według założeń – mają potrwać do 30 października 2019 r. Firmy, które chcą w postępowaniu przetargowym wystartować, muszą także wpłacić wadium w wysokości 12 tys. zł.


Powiązane treści