Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRusza świąteczna rywalizacja kujawsko-pomorskich miast w akcji „Świeć się z Energą”
12.12.2016 | 21:15

Rusza świąteczna rywalizacja kujawsko-pomorskich miast w akcji „Świeć się z Energą”

Czy Inowrocław powtórzy ubiegłoroczny sukces?

Na zdjęciu: Zielone Arkady w świątecznej krasie.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszcz,  Inowrocław,  Świecie,  Nakło, a może…Toruń? Które z miast w województwie kujawsko-pomorskim zdobędzie najwięcej głosów w plebiscycie? Mieszkańcy, której z miejscowości połączą siły, by zdobyć nagrody i pomóc innym? Czas poczuć świąteczną atmosferę i zjednoczyć się we wspólnym celu!

Już po raz ósmy startuje akcja „Świeć się z Energą”, podczas której zostaną wybrane najpiękniej rozświetlone miasta w Polsce. W ramach przygotowanej przez Grupę Energa zabawy, miejscowości rywalizują o tytuł świetlnej stolicy kraju, ale także charytatywne nagrody! Miasto z każdego województwa, które zdobędzie najwięcej głosów w plebiscycie otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł.

Iluminacje stają się powodem do dumy mieszkańców i okazją do tego, by wziąć udział w kolejnej edycji świątecznej, dobroczynnej zabawy „Świeć się z Energą” i wygrać sprzęt AGD dla miejskiej instytucji. W ubiegłym roku o nagrodę w etapie wojewódzkim walczyli mieszkańcy 14 miast Kujaw i Pomorza. Które z miast w tym roku przystąpi do rywalizacji i zakwalifikuje się do ogólnopolskiego finału? Plebiscyt rusza 12 stycznia!

Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł. Prawdziwe emocje towarzyszą uczestnikom zabawy w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami toczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i nagrodę główną, energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł.

W poprzedniej edycji najpiękniej oświetlonym miastem w Kujawsko-Pomorskiem został Inowrocław, wygrywając z Bydgoszczą i Toruniem. Czy i w tym roku mobilizacja mieszkańców pozwoli na zdobycie nagród i wejście do ogólnopolskiego finału? W plebiscycie nawet najmniejsze miasto ma szansę na wygraną! Liczy się lokalny patriotyzm i mobilizacja mieszkańców. Na najpiękniej oświetloną miejscowość Internauci będą mogli głosować w obu etapach, za pomocą dedykowanych formularzy w serwisie SwiecSie.pl oraz wysyłając SMS-y.  Zwycięskie miasto w województwie poznamy 12 stycznia!

W ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest tradycyjny konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat. Konkurs kierowany jest do wszystkich – zarówno pasjonatów – amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 000 zł, w tym warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel – fotografką i wykładowczynią w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Każdy uczestnik może zgłosić na stronie SwiecSie.pl w ramach konkursu fotograficznego łącznie osiem zdjęć o świątecznej tematyce, w czterech kategoriach do wyboru: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Zgłoszone prace będą oceniać Internauci oddając na nie swoje głosy, a także jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikują się wszystkie zdjęcia z etapu regionalnego (trzy najlepsze fotografie z każdego województwa) oraz wybrane przez jury dodatkowe 10 zdjęć z każdej kategorii. Łącznie w finale o nagrody powalczą autorzy 88 zdjęć. Nagrodą główną w konkursie są warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel! Nagrody rzeczowe to aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Konkurs fotograficzny będzie rozgrywał się również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi smartphonem, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi!

 „Świeć się z Energą”, to trwająca do końca stycznia 2017 r. akcja, na którą składają się trzy kategorie konkursowe. Ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość i konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery. Akcja „Świeć się z Energą”, to także konkurs na najpiękniejsze iluminacje galerii handlowych, których oświetlenie wpisuje się w świąteczny klimat miasta. W plebiscycie, w którym wyłonimy najpiękniej udekorowany obiekt handlowy, laureat wybrany w dwuetapowym głosowaniu, oprócz tytułu „Jaśnie galeria”, wygra kampanię reklamową w serwisie WP.pl.

Harmonogram „Świeć się z Energą”: 

I etap dla konkursu miast i indywidualnego: 12.12.2016-8.01.2017

start głosowania 15 grudnia 2016

II etap dla konkursu miast: 12-29 stycznia 2017

II etap dla konkursu użytkowników: 12-22 stycznia

decyzja jury dla II etapu konkursu indywidualnego: do 31 stycznia 2017.


Powiązane treści