Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ruszają mistrzostwa świata siatkarek. W składzie Polek jest zawodniczka Pałacu Bydgoszcz

Dodano: 21.09.2022 | 18:19

Na zdjęciu: Monika Gałkowska znalazła się w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Świata, które rozpoczynają się w najbliższy piątek.

Fot. Archiwum

Już w najbliższy piątek (23 września) rozpoczynają się mistrzostwa świata siatkarek. W składzie reprezentacji Polski znalazła się atakująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Stefano Lavarini podał nazwiska czternastoosobowej kadry na rozpoczynające się w piątek mistrzostwa, których organizatorami wspólnie będą Polska i Holandia.

W czternastoosobowej kadrze powołanej przez selekcjonera kadry siatkarek znalazła się Monika Gałkowska – atakująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Jako drugą atakującą wybrana została Magdalena Stysiak. Przypomnijmy, że przed mistrzostwami Polki wygrały po dwa sparingi z Niemkami – 3:1 i 3:2 oraz Bułgarkami – 4:0 (nietypowy wynik, bo przy stanie 3:0 trenerzy umówili się na rozegranie dodatkowego, czwartego seta) i 3:1, a także przegrały 1:3 podczas turnieju w Neapolu z Serbkami, Włoszkami i Turczynkami.

Pierwszym rywalem Polek podczas mistrzostw będzie w piątek Chorwacja (ten mecz w Arnhem 23.09. o 18:00). W kolejnych grupowych meczach, biało-czerwone zagrają w Gdańsku z Tajlandią (27.09), Koreą Południową (28.09), Dominikaną (29.09) i Turcją (1 października). Wszystkie mecze rozpoczną się o 20:30.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI SIATKAREK NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska.
Atakujące: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska.
Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Kamila Witkowska.
Przyjmujące: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska.
Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.


CZYTAJ TEŻ: Co najlepiej obstawiać u bukmacherów zimą?


 

0 0 votes
Article Rating
Ruszają mistrzostwa świata siatkarek. W składzie Polek jest zawodniczka Pałacu Bydgoszcz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments