Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRuszają policyjne patrole na Brdzie. Potrwają aż do września
14.04.2021 | 16:20

Ruszają policyjne patrole na Brdzie. Potrwają aż do września

Na zdjęciu: Policyjni "wodniacy" rozpoczynają patrole na Brdzie. Wczoraj zwodowali łódź policyjną, a sezon pełnienia przez nich patroli na wodzie, potrwa do września br.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy rozpoczęli sezon pełnienia służb na wodzie. Ten potrwa aż do września. – Podczas patrolowania akwenów, będziemy zwracać szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem – zapowiadają funkcjonariusze.

Policjanci zwodowali już na Brdzie policyjną łódź motorową i rozpoczęli sezon pełnienia służb na wodzie. – Rejony Brdy to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie mogą się gromadzić mieszkańcy naszego miasta i regionu – mówią funkcjonariusze i już zapowiadają, że w trakcie patrolowania akwenów będą szczególnie zwracać uwagę na osoby, które łamią zasady bezpieczeństwa związane z trwającą pandemią koronawirusa. – Będziemy sprawdzać to, czy osoby korzystające z dobrodziejstw natury, przestrzegają obowiązujące restrykcje – słyszymy od policjantów.

Ale to nie będzie ich jedyne zadanie w trakcie tych patroli. – Policyjni „wodniacy” z początkiem sezonu sprawdzają łodzie pod kątem rejestracji, wyposażenia obowiązkowego w środki ratunkowe, trzeźwości, uprawnień do kierowania łodzią i do amatorskiego połowu ryb – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze jednocześnie przypominają, że do 15 maja br. na Brdyujściu obowiązuje zakaz połowu ryb.

Jednocześnie przypominają oni o rozwadze podczas pływania po akwenach różnego rodzaju sprzętem. Policyjne patrole na Brdzie mają potrwać do września.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści