Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 16 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleRuszył długi majowy weekend. Jest więcej patroli policyjnych na drogach
policja - na sygnale - SF
01.05.2020 | 13:34

Ruszył długi majowy weekend. Jest więcej patroli policyjnych na drogach

Na zdjęciu: Policjanci będą zwracać szczególną uwagę nie tylko na kierowców, którzy rażąco będą przekraczać prędkość na drogach.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Trwa długi majowy weekend. Policjanci zwiększyli znacząco liczbę patroli na drogach Kujaw i Pomorza. – Tegoroczne działania policji będą niewątpliwie szczególne z uwagi na obowiązywanie licznych ograniczeń – mówią.

Weekend majowy zawsze charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i niechronionych użytkowników dróg. – Dlatego też na drogach spodziewać się należy większej ilości patroli ruchu drogowego – mówi asp. Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W trakcie tego weekendu, policjanci będą korzystać nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z tych nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz ze służbowych motocykli.

W trakcie weekendu, policjanci będą: eliminować z ruchu kierujących, którzy wsiadają za kółko będąc pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach, zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym – słyszymy od funkcjonariuszy.

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, bowiem w majówkę nad regionem może dojść do załamania pogody. Funkcjonariusze przypominają, że podczas ubiegłorocznego „majowego weekendu” (od 30 kwietnia do 5 maja) na drogach naszego regionu doszło do siedmiu wypadków drogowych. Nikt nie zginął, ale siedem osób zostało w nich rannych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści