Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ruszył kolejny etap prac remontowych kościoła na Czyżkówku. Zabezpieczono na nie dodatkowe pieniądze

Dodano: 25.07.2020 | 14:57

Prace na budynku kościoła rozpoczęły się dwa lata temu.

Na zdjęciu: Prace remontowe prowadzone są na wieży kościoła pw. św. Antoniego z Padwy na bydgoskim Czyżkówku.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Rozpoczął się kolejny etap prac przy elewacji kościoła pw. św. Antoniego z Padwy na bydgoskim Czyżkówku. Obejmie on dokończenie tych wcześniej rozpoczętych przy wieży i froncie świątyni.

Ratusz informuje, że w tym roku na kontynuowanie robót z puli konserwatorskiej zarezerwowano dofinansowanie na poziomie 100 tysięcy złotych. – Część prac jest wspierana także środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego – słyszymy na Jezuickiej.

Prace przy elewacjach kościoła pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Głuchej na Czyżkówku rozpoczęły się dwa lata temu. Na wieży budynku umieszczony został umieszczony m.in. zegar. Kościół jest trójnawowy, z półkoliście od północy zamkniętym prezbiterium. Elementem dominującym jest wysoka kwadratowa wieża, która jest przykryta dachem namiotowym. W ścianach bocznych znajdują się liczne witraże.  Wieża zyskuje elewację od strony frontowej i zachodniej.

Miasto informuje, że tylko w tym roku miejskie dotacje na prace konserwatorskie trafią do właścicieli niemal dwudziestu nieruchomości. – Koszt prac konserwatorskich w wiekowych budynkach szacowany jest na poziomie 3,4 mln zł – przypomina ratusz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments