Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRuszył pilotażowy punkt szczepień na UTP. Niebawem w Bydgoszczy działać ma kolejny [ZDJĘCIA]
20.04.2021 | 15:58

Ruszył pilotażowy punkt szczepień na UTP. Niebawem w Bydgoszczy działać ma kolejny [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Pilotażowy punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19 w Bydgoszczy zlokalizowany jest na terenie UTP w Fordonie. Kolejny ma działać w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Fot. Szymon Fiałkowski

We wtorek (20 kwietnia) w Bydgoszczy rozpoczął działanie pilotażowy punkt powszechnych szczepień przeciwko koronawirusowi. – Takich punktów będzie w regionie 28 – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda.

Mikołaj Bogdanowicz, wraz z wiceprezydent Bydgoszczy Iwoną Waszkiewicz, rektorem UTP prof. Markiem Adamskim i prezesem przychodni Bajka w Fordonie Karolem Jurkowskim wzięli udział w konferencji prasowej, którą zorganizowano na terenie UTP. Wojewoda zaczął konferencję od przekazania bieżącej sytuacji epidemicznej w regionie. – Sytuacja epidemiczna w województwie kujawsko-pomorskim się zdecydowanie poprawia – mówił przedstawiciel rządu w terenie i dodał, że z danych, którymi dysponował z porannego raportu wynikało, że w szpitalach w regionie znajdowało się 1 600 pacjentów, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. – To 250 mniej niż w pierwszych dniach po świętach Wielkiej Nocy. Rzeczywiście, odczuwamy te spadki, mamy większy oddech, ale to nie oznacza, że mamy łatwo. Wszystkie szpitale pracują na maksimum swoich możliwości, cały personel medyczny jest zmęczony i wyczerpany – przyznał. Zapowiedział, że w szpitalach mają zostać odmrożone łóżka, które mają zostać przeznaczone na leczenie pacjentów z innymi chorobami.

Punkt szczepień zlokalizowany jest na terenie UTP w Fordonie. – To 324 punkt masowych szczepień w regionie – mówił wojewoda Bogdanowicz. Dodatkowo, uruchomionych ma zostać 28 punktów szczepień, które zostały wybrane we współpracy z samorządami. Jak przekazał, dwiema dawkami zaszczepionych zostało 110 tysięcy osób, a pierwszą dawką – 440 tys. – Maj i czerwiec to będzie wielki proces szczepień w całym kraju i w województwie, który zminimalizuje tę chorobę i nie będziemy mieli powrotu do tej trudnej sytuacji, jaką mieliśmy – przyznał.

Wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz cieszyła się, że ten punkt został otwarty w Bydgoszczy. – Miasto włączyło się z dużym zaangażowaniem do zaproponowania punktów szczepień masowych. Zaproponowaliśmy dziewięć takich punktów, na dzisiaj jest zgoda, aby powstały dwa – mówiła. Drugi z nich ma zostać uruchomiony w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Jak zapowiedziała wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, ten punkt ma mieć potencjał na przeprowadzenie ok. 1 200 szczepień dziennie. Trwają ostatnie przygotowania do jego uruchomienia. – My będziemy gotowi z tym punktem jeszcze w tym tygodniu – przekazała wiceprezydent miasta, ale zaznaczyła, że precyzyjna data nie jest jeszcze znana. Wojewoda poinformował, że w przyszłym tygodniu na Kujawach i Pomorzu zostanie uruchomionych kilka punktów w różnych miejscach województwa.

Punkt na UTP ma działać w godzinach 8:00 – 18:00 przez siedem dni w tygodniu, pierwszego dnia zaszczepionych będzie tutaj dwieście osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści