Bydgoszcz
6C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 5
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRuszył prestiżowy żużlowy plebiscyt. Jest dwóch nominowanych przedstawicieli Zooleszcz Polonii
Jerzy Kanclerz, Kamil Brzozowski - SF
05.12.2019 | 04:59

Ruszył prestiżowy żużlowy plebiscyt. Jest dwóch nominowanych przedstawicieli Zooleszcz Polonii

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi na początku 2020 roku.

Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz i Kamil Brzozowski zostali nominowani w plebiscycie Tygodnika Żużlowego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwa głosowanie w plebiscycie na dziesięciu najlepszych żużlowców, który organizuje Tygodnik Żużlowy. Wśród nominowanych są przedstawiciele Zooleszcz Polonii.

Tegoroczna edycja plebiscytu jest jubileuszowa, bo odbywa się już po raz trzydziesty. Rozstrzygnięcie nastąpi 1 lutego, a podczas gali odbędzie się także wręczenie nominacji zawodnikom powołanym do szerokiego składu reprezentacji Polski na 2020 rok.

W plebiscycie głosować można w kilku kategoriach. Główną jest wybór dziesięciu najlepszych żużlowców 2019 roku. W gronie nominowanych jest kapitan Zooleszcz Polonii Kamil Brzozowski. Oprócz niego, nominowany jest jeszcze jeden zawodnik, który jeździł w II lidze – to Marcin Nowak, który reprezentował PSŻ Poznań. Jest też dwóch zawodników klubów I ligi – Tobiasz Musielak (dotychczas Orzeł Łódź) i Tomasz Gapiński (Ostrovia), zaś pozostali nominowani zawodnicy jeżdżą w PGE Ekstralidze.

Brzozowski to niejedyny przedstawiciel Polonii, na którego kibice mogą głosować w plebiscycie. Drugim z nich jest Jerzy Kanclerz, którego nominowano w kategorii najpopularniejszy menedżer II ligi i najlepszy działacz klubu II ligi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści