Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRuszył proces po wypadku w pobliżu dworca PKS. „Nie chciałem tego zrobić celowo”
wypadek-trasa uniwersytecka_SG
12.02.2018 | 07:28

Ruszył proces po wypadku w pobliżu dworca PKS. „Nie chciałem tego zrobić celowo”

Na ławie oskarżonych zasiadł 25-letni motorniczy tramwaju.

Na zdjęciu: W wypadku rannych zostało kilkanaście osób.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Przed bydgoskim sądem ruszył proces w sprawie wypadku pod trasą Uniwersytecką, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku. 

Na ławie oskarżonych zasiadła jedna osoba. To 25-letni motorniczy tramwaju linii nr 8, który zderzył się z autobusem PKS. Wskutek zdarzenia łącznie do bydgoskich szpitali przewieziono 25 osób.

Śledczy postawili motorniczemu zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Podczas rozprawy Damian N. przyznał, że dopuszcza możliwość, iż dokonał takiego czynu, o który oskarża go prokuratura. – Nie chciałem go zrobić celowo, jest mi z tego powodu bardzo przykro – mówił 25-latek. – Nie jestem teraz w stu procentach pewien, czy sygnalizator pozwalał mi na wjazd na rondo – dodawał przed sądem motorniczy, który w bydgoskim MZK pracował niespełna cztery tygodnie. Jak przyznał, ze względu na stres po całej tej sytuacji, do zawodu już nie powróci.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zderzenie tramwaju z autobusem niedaleko dworca PKS. Nagranie będzie dowodem w sprawie [WIDEO]


Obrońcy oskarżonego złożyli wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. – Oskarżony jest osobą młodą, niekaraną, a uprawnienia do prowadzenia pojazdów miał niedługo – tłumaczyła adwokat Luiza Drankiewicz. Jak dodawała, 25-latek od razu po wypadku wezwał służby ratunkowe i pomagał poszkodowanym po zdarzeniu. Sąd jednak ten wniosek odrzucił. Jak tłumaczył sędzia, to przedwczesny wniosek. Odrzucono również inny wniosek obrońców byłego motorniczego, który chciał dobrowolnie poddać się karze.

Kolejna rozprawa w tej sprawie została wyznaczona na marzec.


Powiązane treści