Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRuszył program darmowych szczepień. Kto z nich skorzysta?
19.07.2016 | 15:45

Ruszył program darmowych szczepień. Kto z nich skorzysta?

Darmowe szczepienia realizowane będą w ramach marszałkowskiego programu.

Na zdjęciu: Zaszczepionych zostanie 240 małych bydgoszczan.

Fot. wolny dostęp

Ponad 2,5 tysiąca dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego zostanie zaszczepionych przeciw pneumokokom. Darmowe szczepienia realizowane będą w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki zakażeń tymi drobnoustrojami. 

„Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” ma być odpowiedzią na oczekiwania społeczne mieszkańców regionu. Realizowany on będzie w 32 jednostkach samorządowych. Są wśród nich duże miasta, jak i gminy wiejskie.

Środki na szczepienia pochodzą z samorządu województwa oraz samorządów miast i gmin biorących udział w programie. Województwo na ten cel przeznaczy 363,5 tys. zł. Realizatorami przedsięwzięcia są podmioty medyczne wyłonione na podstawie konkursu ofert.

W Bydgoszczy zaszczepionych zostanie 240 dzieci w wieku 3 lat. Będą to maluchy, które wcześniej zostały zgłoszone do udziału w programie. Szczepienia realizowane będą w Centrum Medycznym „Nad Brdą” mieszczącym się przy ul. Dworcowej 63.

 


Powiązane treści