Bydgoszcz
4C
Opady
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 4 • L 3
4C
Sr
2C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
6C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeRuszył przetarg na budowę drogi dla rowerów w gminie Osielsko
ścieżka rowerowa_ SF
18.11.2019 | 12:07

Ruszył przetarg na budowę drogi dla rowerów w gminie Osielsko

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Gmina Osielsko ogłosiła przetarg na budowę drogi dla rowerów od granicy z gminą Dobrcz do istniejącej ścieżki rowerowej Żołędowo – Niemcz.

Uzupełnienie odcinka ścieżki rowerowej było zapowiadane w planach budżetowych gminy na 2019 rok. Przetarg na to zadanie miał być rozpisany już w drugim kwartale tego roku, ale ostatecznie ogłoszono go w poniedziałek, 18 listopada.

Zakres robót obejmuje budowę drogi dla rowerów o nawierzchni asfaltowej o szerokości 2 metrów (na odcinku ulicy Klonowej będzie drogą pieszo-rowerową o szerokości 2,5 metrów) i długości 3,2 kilometrów. W ramach zadania planuje się także wykonanie zjazdów do posesji, przesunięcia lamp, odwodnienia, montażu nowych latarni przy ulicy Bydgoskiej.

Gmina czeka na propozycję firm budowlanych do 3 grudnia. Kryteriami oceny ofert wykonawców będą cena (60% wagi) i okres gwarancji (maksymalnie 40% wagi). Zgodnie z dokumentacją przetargową, prace mają zakończyć się do 30 czerwca 2020 roku. Gminni urzędnicy szacowali, że zamówienie pochłonie około 1,5 miliona złotych – cena może jednak być znacznie wyższa.

Warto jednak dodać, że w czerwcu tego roku gmina podpisała umowę o dofinansowanie w formie zaliczki i refundacji budowy ścieżki. Gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wsparcie w wysokości 1,7 miliona złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści