Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeRuszył przetarg na budowę drogi dla rowerów w gminie Osielsko
droga rowerowa
18.11.2019 | 12:07

Ruszył przetarg na budowę drogi dla rowerów w gminie Osielsko

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Gmina Osielsko ogłosiła przetarg na budowę drogi dla rowerów od granicy z gminą Dobrcz do istniejącej ścieżki rowerowej Żołędowo – Niemcz.

Uzupełnienie odcinka ścieżki rowerowej było zapowiadane w planach budżetowych gminy na 2019 rok. Przetarg na to zadanie miał być rozpisany już w drugim kwartale tego roku, ale ostatecznie ogłoszono go w poniedziałek, 18 listopada.

Zakres robót obejmuje budowę drogi dla rowerów o nawierzchni asfaltowej o szerokości 2 metrów (na odcinku ulicy Klonowej będzie drogą pieszo-rowerową o szerokości 2,5 metrów) i długości 3,2 kilometrów. W ramach zadania planuje się także wykonanie zjazdów do posesji, przesunięcia lamp, odwodnienia, montażu nowych latarni przy ulicy Bydgoskiej.

Gmina czeka na propozycję firm budowlanych do 3 grudnia. Kryteriami oceny ofert wykonawców będą cena (60% wagi) i okres gwarancji (maksymalnie 40% wagi). Zgodnie z dokumentacją przetargową, prace mają zakończyć się do 30 czerwca 2020 roku. Gminni urzędnicy szacowali, że zamówienie pochłonie około 1,5 miliona złotych – cena może jednak być znacznie wyższa.

Warto jednak dodać, że w czerwcu tego roku gmina podpisała umowę o dofinansowanie w formie zaliczki i refundacji budowy ścieżki. Gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wsparcie w wysokości 1,7 miliona złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści