Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRuszyła aplikacja Metropolii Bydgoszcz. „Wpisuje się w koncepcję smart city”
aplikacja metropolia bydgoszcz
18.10.2018 | 14:08

Ruszyła aplikacja Metropolii Bydgoszcz. „Wpisuje się w koncepcję smart city”

Na zdjęciu: Nowa aplikacja jest od dziś dostępna na smartfony z systemem Android.

Fot. BB

Mieszkańcy obszaru Stowarzyszenia Metropolii Bydgoszcz mogą od dziś skorzystać z dedykowanej aplikacji, która ma informować o wydarzeniach w Bydgoszczy i okolicach, a także o atrakcjach turystycznych i bazie noclegowej.

Aplikacja Metropolii Bydgoszcz została zaprojektowana przez firmę bydgoską firmę Ros Media. Jak powiedział dyrektor biura Metropolii Łukasz Krupa, pomysł jej stworzenia pojawił się wraz z rozpoczęciem działalności Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Założeniem aplikacji jest skupienie w jednym miejscu wszystkich wydarzeń z obszaru wokół Bydgoszczy.

– Czas, jaki poświęciliśmy na stworzenie aplikacji, to około trzech miesięcy. Jest napisana natywnie, będzie działać na dwóch systemach. Jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. Wpisuje się idealnie w koncepcje smart city. Wierzymy, że to nie koniec i liczymy na jej dalszy rozwój – powiedział Dawid Piętka z firmy Ros Media.

Narzędzie można pobierać bezpłatnie – na razie jest ono dostępne jedynie w Sklepie Play (na smartfony Android od wersji 4.2), ale w przeciągu najbliższych dni powinna się już pojawić w AppStore. Aplikacja nie wymaga zakładania konta i podawania żadnych danych.

W podstawowym menu aplikacji znajdziemy aktualności, kalendarz wydarzeń z obszaru Metropolii Bydgoszcz, listę atrakcji turystycznych, spis miejsc noclegowych, ważne numery telefonu, informacje o gminach wchodzących w skład stowarzyszenia oraz kontakt do biura Metropolii i poszczególnych samorządów. Jak powiedział Krupa, aplikacja ma ułatwić planowanie wydarzeń w sąsiednich gminach. – Wójtowie sami wskazywali na to, że sami szukali informacji o tym, czy sąsiednia gmina nie robi w tym samym czasie podobnych imprez. Odległości między gminami są niewielkie, a społeczności nieliczne, więc migracja w poszukiwaniu ciekawych rzeczy jest dużo większa – stwierdził dyrektor biura Metropolii Bydgoszcz, wskazując, że włodarze gmin przyjęli pomysł utworzenia aplikacji „z wielką aprobatą”.

W aplikacji znalazły się też wszystkie firmy, które są partnerami Metropolitarnej Karty Seniora – umieszczono w niej opis firm, aktywne dane teleadresowe oraz możliwość nawigacji do ich siedzib. Istnieje też opcja filtracji partnerów – możemy zobaczyć podmioty działające w danej gminie bądź w jednej branży.

Za tworzenie treści w aplikacji będą odpowiedzialne wszystkie samorządy – otrzymały one dostęp do panelu administratora. Mają one też sukcesywnie uzupełniać dane dotyczące samorządów, np. numery telefonów. Krupa zapowiedział, że po wyborach samorządowych odbędzie się duża akcja promocyjna poświęcona aplikacji.


Powiązane treści