Bydgoszcz
14C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 14 • L 14
17C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleRuszyła zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w pożarze w Rynarzewie. „Nie udało się uratować jakichkolwiek rzeczy”
pożar domu_rynarzewo_MR-1
03.01.2018 | 08:05

Ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w pożarze w Rynarzewie. „Nie udało się uratować jakichkolwiek rzeczy”

Dom w Rynarzewie spłonął w noc sylwestrową.

Na zdjęciu: Z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment

Ruszyła pomoc dla poszkodowanych wskutek pożaru domu w Rynarzewie. Dach nad głową straciła pięcioosobowa rodzina.

Pożar wybuchł tuż po godzinie 23:00 w domu przy ulicy bydgoskiej. Całkowicie spłonął dach budynku oraz jego poddasze. W budynku nie przebywały żadne osoby. Strażacy z ogniem walczyli niemalże do godziny 5:00 w nowy rok. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, znalazła ona tymczasowe lokum.

Ruszyła zbiórka finansowa na rzecz poszkodowanych w pożarze. – Nie udało się uratować jakichkolwiek rzeczy, wszystko spłonęło lub zostało zalane. Płomienie strawiły oszczędności całego życia, ciężką pracę włożoną w budowę, pewność jutra, marzenia i swój własny kąt. – napisała Oliwia Wawer. Córka rodziny, która straciła dach nad głową przekazała, że dom najprawdopodobniej zburzony. – Budynek jest w katastrofalnym stanie. Musi zostać zburzony i wybudowany od nowa – dodała.

Zbiórka jest prowadzona na jednym z portali internetowych. Swoją pomoc poszkodowanym deklaruje m.in. burmistrz Szubina Artur Michalak.


Powiązane treści