Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleRuszyły policyjne patrole na motocyklach. W spocie wystąpił żużlowy mistrz świata
15.05.2021 | 16:11

Ruszyły policyjne patrole na motocyklach. W spocie wystąpił żużlowy mistrz świata

Na zdjęciu: Policjanci rozpoczęli patrole motocyklowe. Tak było m.in. w Radziejowie.

Fot. KPP Radziejów

Policjanci z regionu rozpoczęli motocyklowe patrole. Tak jest m.in. w Radziejowie i Grudziądzu, a w spocie nakręconym przez policjantów wystąpił dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

Motocyklowe patrole rozpoczęli m.in. policjanci z komendy w Radziejowie, którzy pierwszy z takich patroli odbyli w miniony czwartek (13 maja). – Policyjne motocykle zostały przygotowane do sezonu i będzie można je zobaczyć na drogach całego powiatu radziejowskiego – zapowiada asp. sztab. Marcin Krasucki z zespołu prasowego radziejowskiej policji.

Policjanci z Radziejowa rozpoczęli także akcję informacyjno-edukacyjną „jednośladem bezpiecznie do celu”. – Priorytetem tych działań jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze – mówią funkcjonariusze i precyzują, że akcja potrwa do końca października br. Jak słyszymy w komendzie, w trakcie działań policjanci mają reagować na popełniane wykroczenia oraz będą pilnować bezpieczeństwa na drogach.

Z podobnym programem pod hasłem „bezpieczny motocyklista” startują funkcjonariusze z grudziądzkiej komendy, którzy zwracają z kolei uwagę na liczbę wypadków z udziałem prowadzących jednoślady. – Z roku na rok zwiększa się liczba miłośników motocykli. Razem z tą liczbą rośnie niestety ich udział w zdarzeniach drogowych, które niejednokrotnie kończą się dla nich tragicznie – mówią policjanci z Grudziądza, którzy nakręcili specjalny spot, w którym udział wziął dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści