Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRuszyły remonty chodników. Sprawdź, które zostaną przebudowane
nakielska bydgoszcz
14.04.2020 | 13:11

Ruszyły remonty chodników. Sprawdź, które zostaną przebudowane

Na zdjęciu: Przebudowa chodnika przy ulicy Nakielskiej.

Fot. ZDMiKP

ZDMiKP informuje o rozpoczęciu pierwszych zaplanowanych na ten rok remontów chodników.

W połowie marca bydgoscy drogowcy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie przebudowy ciągów pieszych na terenie miasta – postępowanie wygrało konsorcjum firm BPRD, Affabre i Ren-drog. Po ogłoszeniu wyników pracownicy przedsiębiorstw mogli rozpocząć pierwsze prace. Jak poinformował zarząd dróg, na samym początku wyremontowany został chodnik przy ulicy Brzechwy (na odcinku od ulicy Fordońskiej), a w realizacji znajduje się przebudowa ciągów przy ulicy Nakielskiej (w okolicy ulicy Chłodnej), Hutniczej  (przy szkole) oraz obok drogi dojazdowej przy bloku Gajowa 97.

W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie kolejnych remontów – na ulicy Warmińskiego na Śródmieściu, Wiejskiej na Czyżkówku, Żołnierskiej na osiedlu Leśnym oraz na ulicy Kossaka na Górzyskowie (odcinek od Pięknej do Kruczej).

Kolejne prace remontowe zaplanowaliśmy też w centrum miasta. Nowe płytki i kostki zostaną ułożone m.in. na ulicach: Pomorskiej (w rejonie skrzyżowania z Cieszkowskiego), kontynuowana będzie rewitalizacja ul. Warmińskiego i wyremontowane zostaną schody przy ul. Pod Blankami i Toruńskiej. Prace zrealizujemy też na osiedlach Bielawy, Błonie, Bartodzieje, Górzyskowo, Wilczak, Okole, Szwederowo, Leśnym i w Łęgnowie. O postępie wszystkich prac informować, będziemy na bieżąco – informuje ZDMiKP.

Więcej informacji na temat remontowanych chodników znajdziesz TUTAJ. Naprawy mają być wykonane do 15 grudnia tego roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści