Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRutkowski zakończył sprawę w Bydgoszczy. Przetrzymywane dziecko wróciło do matki
08.09.2017 | 10:31

Rutkowski zakończył sprawę w Bydgoszczy. Przetrzymywane dziecko wróciło do matki

Sprawę udało się rozwiązać bez działań siłowych.

Na zdjęciu: Na konferencji pojawiła się również babcia przetrzymywanej dziewczynki.

Fot. fragment nagrania z konferencji / www.patriot24.net

W środę wieczorem zakończyła się niemal miesięczna walka matki o kontakt ze swoją córką przetrzymywaną przez ojca dziecka. W akcję zaangażował się były detektyw Krzysztof Rutkowski. 

O trudnej sytuacji rodzinnej informowaliśmy Was w ubiegłym tygodniu. To właśnie wtedy do Bydgoszczy przyjechał Krzysztof Rutkowski, do którego zwróciła się zrozpaczona matka. Kobieta pomimo pełnych praw rodzicielskich nie mogła zobaczyć swojej 2-letniej córki, która znajdowała się w mieszkaniu rodziców jej byłego partnera, ojca dziecka. CZYTAJ WIĘCEJ

W trakcie wizyty w Bydgoszczy Rutkowski wcielił się w rolę mediatora podczas rozmów rodziców dziecka. Mediacje przyniosły oczekiwany skutek. Kolejne działania podjął również sąd. Kurator sądowy odwiedził dom matki, a następnie dom ojca. Po wystawieniu przez niego opinii dotyczących warunków, w których miałoby przebywać dziecko, odbyła się rozprawa sądowa. W środę sędzia podjął decyzję, że dziecko ma przebywać u matki. Były partner kobiety zastosował się do tej decyzji i jeszcze tego samego dnia przed godziną 19:00 przywiózł córkę do mieszkania jej matki.

W czwartkowe popołudnie odbyła się konferencja podsumowująca szczęśliwe zakończenie sytuacji. – Był to bardzo ciężki tydzień. Dużo emocji, łzy, ale się udało! – mówiła Paulina Stasek, matka dziewczynki. – To jest najpiękniejsza chwila, dla której warto żyć – dodała babcia dziecka, która podziękowała sądowi za sprawiedliwe rozsądzenie tej sprawy. Zrobił to również Rutkowski, który podkreślił dobre działanie adwokatów reprezentujących rodziców.

– Nasze działania mogły być podjęte zupełnie inaczej. Jednak działania siłowe, odbicie dziecka, nie miało tutaj podstawy – mówił Rutkowski. Były detektyw zwrócił uwagę na to, że spotkanie nie ma na celu pochwalenia się sukcesem, lecz pokazania innym osobom, jak powinni się zachowywać w podobnych sytuacjach. – Mam nadzieję, że za jakiś czas oboje staną się wzorami rodziców, którzy mimo osobistych problemów, związanych z rozstaniem się, bedą dla innych przykładem dbałości o dziecko – mówił Krzysztof Rutkowski.


Powiązane treści