Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 20 • L 18
22C
Czw
19C
Pt
22C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRyanair zwiększa ofertę w Bydgoszczy. Polecimy do Londynu aż 11 razy
Port Lotniczy Bydgoszcz
04.09.2017 | 15:01

Ryanair zwiększa ofertę w Bydgoszczy. Polecimy do Londynu aż 11 razy

Dobre wiadomości z bydgoskiego lotniska.

Na zdjęciu: Ryanair będzie częściej latał z Bydgoszczy.

Fot. archiwum

Połączenie do Londynu Luton jeszcze nie wystartowało, a już została dodana kolejna rotacja. Od wiosny będzie oferowane cztery razy w tygodniu.

Połączenie zostanie zainaugurowane 29 października i w sezonie zimowym (od października do marca) będzie realizowane trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele. Dzięki temu między Bydgoszczą a Londynem (Stansted lub Luton) będzie można latać dziewięć razy w tygodniu.

Od 2 kwietnia dojdą jeszcze dwa połączenia do stolicy Anglii. W sezonie letnim powróci bowiem wtorkowe połączenie na Stansted i – jak dzisiaj oficjalnie potwierdziło PLB – dojdzie jeszcze jedno do Luton. Co więcej, prezes bydgoskiego portu Tomasz Moraczewski zapowiada, że trwają rozmowy na temat dalszego rozwoju siatki połączeń. – Chcielibyśmy dalej rozbudowywać siatkę połączeń o kolejne rotacje i kierunki –mówi. Połączenie Londyn – Luton będzie szóstym kierunkiem oferowanym przez irlandzką linię lotniczą pasażerom z Bydgoszczy. W ofercie oprócz Londynu Stansted są także Dublin, Birmingham, Glasgow i Dusseldorf.

Samolot wyruszy w drogę do Polski o godzinie 18, zaś wylot z Bydgoszczy nastąpi o 21:00. Podróż potrwa 2 godziny i 10 minut. Lotnisko położone jest ok. 50 km na północ od centrum Londynu.  – Port jest świetnie skomunikowany zarówno z Londynem oraz z innymi miastami w regionie. Leży w pobliżu autostrady M1 łączącej Londyn z Leeds. Bezpośrednie połączenie kolejowe ze stacji „Luton Airport Parkway” pozwala na dogodny dojazd do Bedford, St Albans, Wimbledonu, Sutton, Gatwick Airport, Brighton, Leicester, Nottingham, Sheffield, Leeds oraz Londynu – wylicza Artur Niedźwiecki z biura prasowego PLB.

Do czasu otwarcia połączenia do Luton najnowszym kierunkiem oferowanym przez bydgoskie lotnisko jest Lwów. W sierpniu w przypadku połączenia oferowanego przez PLL LOT zanotowano ponad 75% wypełnienie miejsc.


Powiązane treści