Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 12 • L 9
23C
Sr
18C
Czw
18C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaINWESTYCJERynek nieruchomości w Bydgoszczy
home-1596607_1280
07.11.2019 | 12:06

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W Bydgoszczy można zobaczyć budynki w różnych stylach architektonicznych.

Fot. mat. autora

Bydgoszcz jest bardzo niedoceniany przez inwestorów szukających mieszkań pod inwestycje. Nie jest to również kierunek często obierany przez osoby migrujące za pracą i nowym miejscem do życia.

Wiele z tych opinii jest dla miasta bardzo niesprawiedliwych. Nowe mieszkania w Bydgoszczy kuszą możliwością bliższego zapoznania się z miastem – jego wyjątkową architekturą i bardzo rozległymi terenami zielonymi.

Bydgoszcz – atrakcje i ciekawostki o mieście

Bydgoszcz nie jest miastem o jednolitym stylu architektonicznym. Znajdziemy tu neoklasycyzm, neorenesans czy neogotyk. Mamy więc dużą dowolność w wyborze atrakcyjnego dla nas otoczenia. Miłośnicy minimalizmu również znajdą tu coś dla siebie. Bydgoszcz to nie tylko zwarta, miejska zabudowa. W północnej części miasta znajduje się największy park miejski w Polsce, który zajmuje powierzchnię aż 800 ha. To idealne miejsce nie tylko dla osób lubiących ciszę i spacery, ale również aktywny tryb życia. Znajduje się tam:

  • skatepark,
  • pole golfowe,
  • ścianka wspinaczkowa.

Terenów zielonych jest znacznie więcej i wszystkie czekają tylko na odkrycie przez nowych mieszkańców miasta.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy – trochę informacji

O popularności Bydgoszczy mogą również świadczyć ceny mieszkań na rynku pierwotnym. Są one niższe niż w przypadku Warszawy czy Krakowa, ale powoli i systematycznie dążą do zrównania się z nimi. Obecnie za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego trzeba wydać średnio nieco ponad 6260 złotych. Bliżej obrzeży miasta znajdziemy nieruchomości w cenie nieco ponad 5500 złotych. Najbardziej popularne są mieszkania 3 pokojowe o powierzchni do 65 m2, choć różnorodność ofert jest niesamowita. Bydgoszcz to miasto z potencjałem, które stale się rozbudowuje – świadczy o tym aż 37 trwających inwestycji i ponad 1200 nieruchomości czekających na swoich właścicieli. Ich lokalizacje są rozproszone niemal po całym mieście, choć zdecydowanie przeważa centrum i północny wschód.

Gdzie zamieszkać w Bydgoszczy?

Stanowczo najwięcej mieszkań z rynku pierwotnego znajdziemy w ścisłym centrum miasta. Wpływ na to ma bliska obecność Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W najbliższym otoczeniu znajdziemy również dwa duże szpitale, wiele placówek edukacyjnych oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Miasto liczy ponad 400 tysięcy mieszkańców. Decydując się więc na tę lokalizację mieszkania pod inwestycje, będziemy mieli pewność, że inwestycja się zwróci. Osoby, które cenią jednak ciszę i spokój, zdecydowanie będą zainteresowane mieszkaniem w Fordonie lub tuż poza granicami administracyjnymi – w Myślęcinku. Tam też znajduje się wyżej opisany, największy park w Polsce. Te lokalizacje są idealne dla rodzin z dziećmi i osób szukających ciszy i spokoju, chcąc mieszkać w wielkim mieście.

Bydgoszcz rozwija się bardzo dynamicznie. W mieście stale pojawiają się nowi inwestorzy oferujący nowe warunki zatrudnienia. To miejsce, w którym poznamy wszystkie uroki mieszkania w wielkiej metropolii, choć na szczęście ceny i zaludnienie nie są jeszcze tak wysokie, jak w stolicy. Bydgoszcz bardzo szybko stara się jednak nadgonić większe, wojewódzkie miasta.

Artykuł powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści