Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 16 • L 14
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
21C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeRynek w Sępólnie zmieni się nie do poznania. Prace mają ruszyć na przełomie kwietnia i maja
rynek_Sępólno Krajeńskie_rewitalizacja_mat. UM Sępólno Krajeńskie
22.03.2020 | 11:18

Rynek w Sępólnie zmieni się nie do poznania. Prace mają ruszyć na przełomie kwietnia i maja

Ratusz informuje, że jeszcze w tym miesiącu ma zostać rozpisany przetarg.

Na zdjęciu: Tak po zmianach ma wyglądać Śródmieście Sępólna Krajeńskiego.

Fot. UM Sępólno Krajeńskie / wizualizacja

Niemal 9 milionów złotych zamierza przeznaczyć urząd Sępólna Krajeńskiego na rewitalizację śródmieścia. Urzędnicy informują, że jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót.

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski nie ukrywa, że obecny obszar wokół Placu Wolności nie jest najlepszą wizytówką miasta. – Ulice pokryte starym asfaltem praktycznie po każdej zimie muszą być łatane na nowo. Po remoncie, obraz centrum Sępólna Krajeńskiego zmieni się całkowicie – mówi.

Miejscy urzędnicy jeszcze w tym miesiącu planują ogłosić przetarg na rewitalizację śródmieścia. Jeśli szybko uda się wyłonić wykonawcę robót, to te powinny rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja, a potrwać mają do końca czerwca 2021 roku. Jaki będzie zakres prac? – Rewitalizacji będzie podlegał cały Plac Wolności, łącznie ze wszystkimi bocznymi uliczkami oraz strefą wokół kościoła – wylicza burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wiadomo, że część centralna placu zostanie wyposażona w elementy małej architektury, będzie zieleń miejska i nowe oświetlenie, a jednocześnie zmieniona zostanie całkowicie organizacja ruchu w tym rejonie. Na części ulic, ruch samochodów zostanie zakazany całkowicie, a przejezdne będą tylko ulice z parkingami oraz łącznik pomiędzy ul. Młyńską i Kościuszki. – Nowe rozwiązania mają nie tylko poprawić komunikację, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla pieszych i kierujących pojazdami – słyszymy od sępoleńskich urzędników.

Na przeprowadzenie inwestycji, zabezpieczono kwotę niemal 9 mln zł. Jak informuje sępoleński urząd, po przetargu kwota może się zmienić, a jednocześnie na rewitalizację śródmieścia, gmina Sępólno Krajeńskie pozyskała dofinansowanie zewnętrzne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 3,6 mln zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści