Bydgoszcz
17C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 16
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRywale Polonii się zbroją. Końcówka okienka transferowego żużlowej I ligi
kamil brzozowski
11.11.2019 | 17:04

Rywale Polonii się zbroją. Końcówka okienka transferowego żużlowej I ligi

Sprawdzamy, jak przebiega okienko transferowe w klubach żużlowej Nice I Ligi.

Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz i kapitan Zooleszcz Polonii Kamil Brzozowski parafowali kontrakt, na mocy którego Brzozowski w sezonie 2020 będzie zawodnikiem Zooleszcz Polonii.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dobiega okienko transferowe w klubach żużlowej Nice I Ligi. Jakie transfery zostały w ostatnich dniach przez nie dokonane? Zapraszamy na subiektywne podsumowanie.

Przypomnijmy, że okienko transferowe rozpoczęło się 1 listopada. Kluby żużlowe mogą dokonywać roszad w swoich składach do 14 listopada, a kolejne zmiany w składach będą dopuszczalne w trakcie trwania sezonu ligowego, który w naszym kraju rozpocznie się pod koniec marca.

ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Klub z Wielkopolski przedłużył kontrakty z trójką liderów: Duńczykiem Nicolai Klindtem oraz Grzegorzem Walaskiem i Tomaszem Gapińskim. Nowymi zawodnikami Ostrovii zostali Rafał Okoniewski, który został pozyskany z Orła Łódź, Australijczyk Sam Masters oraz startujący w minionym sezonie w gdańskim Wybrzeżu Adrian Cyfer. Formację młodzieżową uzupełnili wychowankowie: Sebastian Szostak, Jakub Grzelak, Jakub Poczta i Jakub Krawczyk.

CAR GWARANT START GNIEZNO
W klubie z pierwszej stolicy Polski nie zobaczymy już Rosjanina Andrieja Kudriaszowa oraz młodzieżowca Mateusza Błażykowskiego. Klub przedłużył kontrakty z czwórką liderów: Frederikiem Jakobsenem, Oliverem Berntzonem, Juricą Pavliciem, Adrianem Gałą i Oskarem Fajferem. W gronie młodzieżowców Start reprezentować będą Kevin Fajfer oraz Marcel Studziński, który przeniósł się do Gniezna z Zooleszcz Polonii Bydgoszcz. W ostatnich dniach, Start ogłosił pozyskanie Fina Timo Lahtiego, który w 2019 r. był jednym z liderów Lokomotivu Daugavpils.

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW
W klubie ze stolicy Małopolski postawiono szybko na stabilizację. O ile Rosjanin Wiktor Kułakow zdecydował się na zmianę barw klubowych, o tyle w Unii pozostali Szwed Peter Ljung, Daniel Kaczmarek, Artur Mroczka, Ernest Koza i młodzieżowcy: Mateusz Cierniak, Dawid Rempała i Przemysław Konieczny. Ciekawym ruchem ze strony działaczy tarnowskiego klubu jest pozyskanie Michała Gruchalskiego. W minionym sezonie jeździł we Włókniarzu Częstochowa, w którym zdobył brązowy medal PGE Ekstraligi, z kolei ten w Tarnowie będzie jego pierwszym w gronie seniorów.

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
Piąty zespół minionego sezonu Nice I Ligi Żużlowej poinformował o pozyskaniu aż pięciu nowych żużlowców. Najwięcej emocji wzbudziło pozyskanie przez Zdunek Wybrzeże byłego uczestnika cyklu Grand Prix – Duńczyka Petera Kildemanda, który od kilku lat jednak notuje regres formy. Poza nimi, Wybrzeże wzmocnili jego rodak Rasmus Jensen, Rosjanin Aleksandr Kajbuszew oraz Robert Chmiel i Piotr Gryszpiński. Kontrakty z klubem przedłużyli Mikkel Bech, Jacob Thorssell, Krystian Pieszczek i Kacper Gomólski. Umowę z Wybrzeżem rozwiązał młody Duńczyk Jonas Seifert-Salk.

LOKOMOTIV DAUGAVPILS
Nowym zawodnikiem w zespole z Daugavpils został pozyskany ze Startu Gniezno Andriej Kudriaszow. W odwrotnym kierunku powędrował z kolei Fin Timo Lahti. Lokomotiv wzmocnili także Arsłan Fajzulin i Szwed Linus Sundstroem. W barwach klubu z Dyneburga nie pojadą za to – obok wspomnianego już Lahtiego – Wadim Tarasenko (przeniósł się do Wilków Krosno) i Andrej Lebedevs, który wzmocnić ma beniaminka PGE Ekstraligi, PGG ROW Rybnik.

APATOR TORUŃ
Jak już informowaliśmy, menedżerem drużyny został Tomasz Bajerski. Po roku spędzonym we Włókniarzu Częstochowa, do swojego macierzystego klubu powrócił Adrian Miedziński, poza tym do Apatora dołączyli bracia Michał i Bartosz Curzytkowie, z Orła Łódź pozyskano Tobiasza Musielaka, z Unii Tarnów – Rosjanina Wiktora Kułakowa, natomiast bardzo ciekawym ruchem ze strony działaczy toruńskiego klubu jest pozyskanie Australijczyka Ryana Douglasa.

ORZEŁ ŁÓDŹ
W ostatnich dniach, łódzki żużel żył informacją o rezygnacji ze stanowiska prezesa klubu Witolda Skrzydlewskiego. Wcześniej jednak, Skrzydlewski zdecydował się na dokonanie gigantycznej roszady w składzie drużyny. Ze składu pozostał tylko Daniel Jeleniewski. Do składu dołączył młody Niemiec Ben Ernst. Poza tym, są w nim trzej młodzieżowcy – Piotr Pióro, Aleksander Grygolec i Eryk Borczuch.

ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ
Jerzy Kanclerz nie ogłosił żadnej spektakularnej bomby transferowej. Prezes i właściciel klubu spłacił ratę w banku PKO BP, co oznacza, że klub praktycznie nie ma już żadnych zadłużeń. Kadrowo – postawiono w większości na stabilizację. W Polonii nadal jeździć będą Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Dimitri Berge, Tomasz Orwat i Mateusz Jagła. Nowymi twarzami w zespole są Francuz David Bellego, Duńczyk Andreas Lyager, Australijczyk Braydon McGuiness, a równolegle trwają rozmowy z Falubazem Zielona Góra o pozyskaniu Mateusza Tondera. Z Polonią pożegnali się Rene Bach, który przeniósł się do OK Bedmet Kolejarza Opole i Marcin Jędrzejewski. Ten wzmocnił Wilki Krosno.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści