[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rzeka Muzyki startuje już za tydzień. Wiemy, kto zaśpiewa w Amfiteatrze Opery Nova

Dodano: 22.06.2022 | 17:07

Na zdjęciu: W niedziele w lipcu i sierpniu w Amfiteatrze Opery Nova odbędą się koncerty w ramach cyklu Rzeka Muzyki.

Fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne

W okresie wakacyjnym wraca cykl koncertów Rzeka Muzyki. Podczas środowej (22 czerwca) konferencji prasowej, organizatorzy ujawnili szczegóły tegorocznej edycji. 

– Od kilku dni wierna publiczność pyta o repertuar, dlatego zapraszamy we wszystkie niedziele do amfiteatru Opery Nova – mówiła koordynator cyklu koncertów Rzeka Muzyki Aleksandra Garbowska. Podczas środowej konferencji prasowej, jaka odbyła się na Wyspie Młyńskiej ujawniono nazwiska artystów, którzy wystąpią w tegorocznej Rzece Muzyki.

3 lipca na scenie w Amfiteatrze Opery Nova wystąpi Izabela Trojanowska. – Usłyszymy piosenki z jej pierwszej płyty „Iza”, ale również z ostatniej płyty „Na skos”, którą nagrała z Janem Borysewiczem – dodała Garbowska. Tydzień później, na scenie będzie koncert muzyki filmowej i recitalowej, a zaśpiewa Joanna Aleksandrowicz. W lipcu odbędą się jeszcze koncerty Moniki Kuszyńskiej (17.07), która po współpracy z Varius Manx, niedawno wróciła do kariery solowej, 24.07. – Magdy Kumorek, która śpiewać będzie piosenki Leśmiana, a ostatni lipcowy koncert to występ Mariusza Ostrowskiego. Jego koncert zatytułowany jest „Gdzie ty, tam ja” i wybrzmią piosenki Krzysztofa Krawczyka. Ostrowski wystąpił niedawno w edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Sierpniową serię koncertów Rzeki Muzyki rozpocznie występ Agi Zaryan (7 sierpnia). Tydzień później aktorzy związani z teatrem Zagłębie w Sosnowcu: Beata Marczewska i Tomasz Muszyński będą śpiewać pieśni Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. 21.08. odbędzie się koncert Magdy Steczkowskiej, której ostatnia płyta „Nie tylko o miłości” została wydana niespełna rok temu. Na zakończenie cyklu w tym roku koncert „Tribiute to Wodecki”. Na scenie wystąpią uczestnicy konkursu wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego, którym towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Piotra Dąbrowskiego.

Koncerty będą rozpoczynały się o godzinie 19:00, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Rzeka Muzyki startuje już za tydzień. Wiemy, kto zaśpiewa w Amfiteatrze Opery Nova
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments