Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h NW
H 17 • L 15
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRzeka Muzyki: Jan Jakub Należyty zaczarował i oczarował widownię [ZDJĘCIA]
12.08.2018 | 21:01

Rzeka Muzyki: Jan Jakub Należyty zaczarował i oczarował widownię [ZDJĘCIA]

Wystąpił z koncertem pt. „To jest miłość”, wykonując najsłynniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura, Gilberta Becauda w swych autorskich tłumaczeniach.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Jacques Brel, Georges Brassens, Gilbert Becaud, Charles Aznavour – to wielcy bohaterowie  dzisiejszego recitalu w kolejnym z cyklu „Rzeka Muzyki”. Recitalu Jana Jakuba Należytego, który piosenki francuskie śpiewa z sukcesami od wielu lat.

Również dzisiaj Jan Jakub Należyty wykonał przed bydgoską publicznością swoje nieśmiertelne piosenki: „Nie opuszczaj mnie”, „Martwe liście”,” C’est si bon”, „La mamma” i wiele innych, dając wzruszający i zabawny spektakl muzyczny. Recital wykonywany w polskiej wersji językowej, z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Dorota Wasilewska – na fortepianie, Paweł Goleń – na kontrabasie i gitarze akustycznej, Sławomir Ratajczyk – na akordeonie

Jan Jakub Należyty urodził się w Nakle, ale Bydgoszcz jest mu bardzo bliska. Mieszkał tu do 18. roku życia i tak naprawdę debiutował w klubie „Kosmos” na Błoniu.


Powiązane treści