Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRzeka Muzyki: Koncert na cztery saksofony i dwie wiolonczele, czyli… The Whoop Group i stypendyści Miasta Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
28.07.2019 | 21:42

Rzeka Muzyki: Koncert na cztery saksofony i dwie wiolonczele, czyli… The Whoop Group i stypendyści Miasta Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kwartet saksofonistów i duet wiolonczelistów zachwyciły dzisiaj bydgoszczan.

Fot. Stanisław Gazda

Kwartet saksofonistów i duet wiolonczelistów – zachwyciły dzisiaj bydgoszczan.

W dzisiejszy (28.07.) wieczór, na scenie przy Operze Nova pojawił się zespół The Whoop Group. To młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół składający się z utalentowanych saksofonistów młodego pokolenia, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej zaaranżowanej na saksofonowy kwartet. Każdy z członków zespołu jest laureatem wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska. W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Crimes”, ( nagrana w Bydgoszczy!) za którą zostali nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku.

28 lipca słuchacze koncertu z cyklu Rzeka Muzyki usłyszeli także koncert stypendystów Miasta Bydgoszczy: wiolonczelistów Emiliana Rosiaka i Antoniego Majewskiego. Ten pierwszy studiuje na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Andrzeja Bauera, dr. Bartosza Koziaka oraz Magdaleny Bojanowicz. Obecnie jest beneficjentem programu Erasmus+ w Hochschule fur Musik und Theater Rostock w klasie prof. Daniela Paulicha. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Emilian Rosiak występował w wielu krajach Europy, grając recitale jako solista i kameralista.

Z kolei Antoni Majewski jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Tomasza Strahla i as. Rafała Kwiatkowskiego. Swój warsztat kształcił pod okiem takich osobowości jak m. in.: prof. Jens-Peter Maintz, prof. Tomasz Strahl, prof. Kazimierz Michalik, prof. Reinhard Latzko, prof. Alexander Gebert, dr Tomasz Lisiecki, prof. Zdzisław Łapiński, prof. Stanisław Firlej, prof. Robert Nagy, prof. Gotthard Popp, Erie Villeminey czy prof. Danjulo Ishizaka. Jest laureatem wielu konkursów wiolonczelowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments