Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
16C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRzeka Muzyki Młodych. Trzy koncerty w wakacje
bitamina - umb
04.06.2019 | 12:20

Rzeka Muzyki Młodych. Trzy koncerty w wakacje

Na zdjęciu: Na inaugurację Rzeki Muzyki Młodych zagra Bitamina.

Fot. UMB

Bitamina, Snowman i Reni Jusis wystąpią podczas Rzeki Muzyki Młodych. Koncerty odbędą się w lipcu i sierpnia, a wstęp na nie będzie bezpłatny.

Czytaj także: Znamy program Rzeki Muzyki 2019

Na inaugurację Rzeki Muzyki Młodych 12 lipca w amfiteatrze nad Brdą wystąpi Bitamina. Zespół z pogranicza popu i hip-hopu debiutował albumem „Listy Janusza”, a w kolejnych latach ukazały się też „Plac zabaw”, „C” i „Kawalerka”. W 2018 roku grupa nagrała utwór „Nikt” z Dawidem Podsiadło na płytę producencką Flirtini.

Ponad trzy tygodnie później wystąpi Snowman. Dla scharakteryzowania muzyki tej grupy użyto już wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Poznański zespół ma za sobą występy na Openerze i w Jarocinie, a także zwycięstwo w konkursie Off Festiwalu.

Ostatnim koncertem, tym razem na Wyspie Młyńskiej, będzie występ Reni Jusis, która przyjedzie do Bydgoszczy 30 sierpnia. Zaczynała od muzyki tanecznej, potem zrobiła zwrot ku elektronice, po drodze zdobyła Fryderyka za album roku w kategorii… rap/hip-hop,  by następnie przerzucić się na rzecz akustycznych dźwięków. Po kilkuletniej przerwie wróciła na scenę i do elektronicznego brzmienia. Jesienią 2018 roku, dwadzieścia lat po debiutanckiej, szlagierowej płycie pt. „Zakręcona”, ukazał się jej ósmy album pt. „Ćma”.

Rzeka Muzyki Młodych 2019
2 lipca – Bitamina, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00
26 lipca – Snowman, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00
30 sierpnia – Reni Jusis, Wyspa Młyńska, godz. 21.00

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści