Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRzeka Muzyki nagrodzona. Jak udało się zdobyć kolejne wyróżnienie?
30.08.2016 | 15:17

Rzeka Muzyki nagrodzona. Jak udało się zdobyć kolejne wyróżnienie?

Twórcy cyklu pokazali, że chcieć to móc.

Na zdjęciu: Podczas ostatniego koncertu w tym roku wystąpił m.in. Andrzej Sikorowski.

Fot. SG / archiwum

Twórcy tegorocznego cyklu koncertów na wodzie Rzeka Muzyki pokazali, że do odważnych świat należy. Ich działanie zaowocowało zdobyciem cennego wyróżnienia. Co takiego zrobili?

Każdy niedzielny koncert w amfiteatrze Opery Nova był rejestrowany na kamerach. Nagrane materiały pozwoliły na tworzenie filmowych relacji obrazujących poszczególne spotkania odbywające się w ramach cyklu. Wszystkie filmy były wysyłane do różnych instytucji związanych z kulturą. W tym gronie znalazła się m.in. Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Twórcy nie czekali aż ktoś poprosi ich o przesłanie filmów, lecz sami to robili. Takie działanie przyniosło bardzo pozytywne skutki.

Zobacz też: Rzeka Muzyki z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

Materiały wideo docenił Leszek Kopeć pełniący funkcje Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Prezesa Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej i Dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Postanowił on przyznać Miastu Bydgoszcz i producentowi tegorocznej Rzeki Muzyki Jackowi Pawlewskiemu Nagrodę Honorową za propagowanie różnorodnych gatunków muzyki w najwyższej jakości interpretacji oraz wykorzystanie najnowszych technik rejestracji obrazu w celu promocji muzyki w połączeniu z filmową opowieścią o mieście Bydgoszczy.

Ta informacja bardzo zaskoczyła twórców Rzeki Muzyki, którzy ucieszyli się, że ich działanie zostało zauważone przez osobę zarządzającą ważnymi instytucjami. Filmy wysyłane były przede wszystkim po to, by zaprezentować innym wydarzenie, które miało miejsce w Bydgoszczy. – Jesteśmy mile zaskoczeni, że ktoś je dostrzegł i wyróżnił – przyznaje Jacek Pawlewski. Nagroda niematerialna w postaci prawdopodobnie dyplomu lub listu uznania ma dotrzeć do nagrodzonych w najbliższym czasie.


Powiązane treści