Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 11 • L 8
7C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
6C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRzeka Muzyki w sądzie. Bez porozumienia między ratuszem a organizatorami
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
13.09.2018 | 10:00

Rzeka Muzyki w sądzie. Bez porozumienia między ratuszem a organizatorami

O braku porozumienia poinformowali byli organizatorzy cyklu koncertów.

Na zdjęciu: Sprawę sporu między dawnymi organizatorami Rzeki Muzyki i ratuszem, sąd będzie rozpatrywał podczas rozpraw. Mediacje nie przyniosły porozumienia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwające kilkanaście tygodni mediacje pomiędzy bydgoskim ratuszem a byłymi organizatorami cyklu koncertów Rzeka Muzyki nie przyniosły efektów, stąd też ten spór będzie rozstrzygał sąd.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniego posiedzenia w bydgoskim sądzie, mediator uczestniczący w rozmowach między Dominiką i Waldemarem Matuszakami a przedstawicielką ratusza, poprosił o przedłużenie terminu rozmów.

Tymczasem w środowy wieczór Dominika Matuszak przesłała m.in. do naszej redakcji maila, w którym informuje o fiasku mediacji z ratuszem. – Jako, że mediacje objęte są klauzulą poufności, nie wypowiadamy się na temat ich przebiegu. Wynik mediacji przyjmujemy z rozczarowaniem – pisze. Dodaje, że wcześniej również były próby polubownego rozwiązania tej sprawy, ale i one nie przyniosły spodziewanych efektów.

Spór o autorstwo koncertów Rzeka Muzyki trwa od 2016 roku. Wówczas ratusz, który finansuje tę imprezę, wybrał innego organizatora tej imprezy. Dominika i Waldemar Matuszakowie twierdzą, że to oni cały czas są autorami letniego cyklu koncertów i domagają się przeprosin. W tej sprawie skierowali do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy prywatny akt oskarżenia przeciwko urzędniczce ratusza.

Dominika i Waldemar Matuszakowie skierowali do bydgoskiego Sądu Rejonowego prywatny akt oskarżenia przeciwko jednej z urzędniczek ratusza. Zdaniem Matuszaków, to właśnie oni są autorami letniego cyklu koncertów i domagają się przeprosin, a cały spór o autorstwo cyklu koncertów, które finansuje miasto, trwa od 2016 roku, kiedy to ratusz wybrał innego organizatora tej imprezy.

Stąd też, w najbliższy poniedziałek 17 września odbędzie się rozprawa w tej sprawie.


Powiązane treści